колку слот машини дали француски казино се лижат

Дин Места Ltd.основач Стив Wynn и New England Patriots сопственикот Роберт Kraft велат дека тие ќе се движат напред со предлог да се изгради$1 милијарда казино во Foxborough , Mass., само ако градот го поддржува планот.Двете Дин и Kraft истакна проектот ќе создаде 10,000 изградба на работни места и 7,000 постојани работни места со просечна плата од $40,000, на Бостон Хералд објавија во понеделник.Според предлогот, Дин ќе закуп на земјиште низ од Gillette Стадион да се изгради неговото казино.Дин рече тој и Kraft ќе бара локални гласаат во рок од 90 до 120 дена, и тој планира да го објави на добивање на предложените казино, Хералдот пријавени.Предлогот мора да победи на две-третини одобрување од гласачите во Foxborough , и лиценца од новосоздадената Држава Игри Комисија.Дин изглед во недела е Patriots игра дојде на само две недели по Gov колку слот машини дали француски казино се лижат. Deval Патрик потпишан законодавство авторизирање на три казина и една слотови салон во неговата држава.Со седиште во Лас Вегас, Дин Места поседува и управува Дин Лас Вегас, Бис и Дин Макао.Гејминг компанијата, исто така, планира да изгради вториот мулти милијарди долари одморалиште на Макао е Cotai Лента.Дин рече тој за прв пат се пристапува Kraft за седум месеци и во неделата средба беше само трета помеѓу нив за да дискутираат за предлогот. Kraft одби коментар за тоа дали тој се доближил на Националната Фудбалска Лига или неговите сопственици за неговите планови, но за време на прес конференција во понеделник, на Gillette Стадион тој предлага неговиот договор со Дин нема да ги нарушат лига правила за забрана на франшизи од сопственик или оперативен казина колку слот машини не хард рок тампа имаат.
"Ние не се вклучени во овој проект," Kraft, изјави Бостон Свет.Дин рече дека проектот ќе биде ништо како оние во Лас Вегас.На пример, Дин Лас Вегас чини $2.7 милијарди долари за да се изгради и вклучува 45-приказна хотел, со 2,716 хотелски соби, ресторани и казино шират над 215 хектари на аголот на Лас Вегас Булевар и Песоци Авенија колку слот машини не foxwoods имаат. "Ништо не сме направиле во минатото се вклопува освен ако тоа е Масачусетс стил," Wynn рече.

"Јас не мислам дека тоа значи Конектикат Индискиот казина или." Во ноември , Дин се сретна со Мајами Бич Градоначалникот Herrera Bower и градот менаџер Хорхе Гонзалес за да разговараат за казино проект за развој на 50 хектари град-сопственост парцела.Секое проширување на казино развој во Јужна Флорида ќе бара гласање на Florida state пратениците.Мајчин Американски племиња во моментов работат игри имоти во Флорида. "Постојат некои многу бремени можности кои ќе се претстават себеси во Масачусетс и Флорида," Wynn рече дека во текот на третиот квартал заработка конференциски повик со аналитичарите.Дин изјави аналитичарите неговата компанија била во потрага сериозно во двете држави колку слот машини не greektown казино се. "И се надевам дека ќе има можност за бизнис таму, во кој случај ќе се засили и да се стави на нашата ингеренциите на маса и да се обиде и да ги задоволи политичките лидери и други донесување на одлуки таму", рече тој..