ѕвезди Slots казино слободен врти

Дел од проблемот на Светското Првенство е глобален жалба е дека без разлика каде настанот е изведена, половина планетата ќе се најдете натпреварот пати незгодно.И со луѓе кои престојуваат до раните часови, многу од нив не успеваат да одговорат на работа бел дојде утринските часови, принудувајќи ги да се излезе со уште повеќе креативни изговори за да не се покажува со работа во канцеларија.Нашите сегашни омилен доаѓа од една логика-слободен Сингапур footie обожавател кој повикан да го извести неговиот шеф "не можам да го разбудам." Тогаш, како би ви бирање на телефонски, неми-газ?Некогаш се слушне приказната за Кралот Canute, Викинг whackadoo кој верува дека тој имаше моќ да направи океанот плимата и се однесуваат како што тој заповедал?Потсетува на полицијата во Тајланд се заканува да го уапси секој кој се осмелува да облог на Светскиот Куп натпревари.Како еден wag става, ако оваа закана е всушност спроведува во коцкање-луд народ, половина од населението ќе заврши зад решетки.Значи, кога станува збор за ова crackdown, ние сме предвидување на власт неизбежно ќе каже 'Пукет'. ѕвезди slots казино слободен врти.