како што знаете меморија Ram меморија

Властите во Камбоџа се уапсени девет Кинески државјани за наводното киднапирање и тортура на двајца коцкари во Sihanoukville, еднаш поспан приморскиот град сега се во подем со Кинески во сопственост на казина.Големи Sok Kosal на Sihanouk Провинција Воената Полиција рече дека мажите се кредитот ајкули, според Khmer Пати како што знаете меморија ram меморија.

"Тие се дел од Кинеската банда кои се обезбедени побарувања коцкари во казино во Sihanoukville", рече Kosal слот за. "Осомничените одржа два од своите сограѓани кои што должат пари поради коцкање — и малтретирани од нив со цел да се добијат парите назад од жртвите се' семејства." Kosal рече мажи беа уапсени по банда е изнајмена куќа во јужниот дел на градот бил разрушен од страна на војската на полициските службеници.Лисици, пиштол и два електрични пендреци беа извадени од зградата.Жртвите биле заробеник за пет дена, додаде тој.Заменик-командант на провинциската воената полиција Поручник Полковник Ченг Vuthy рече девет осомничените се обвинети за незаконско ограничување на движењето, суровост и неовластена употреба на оружје.Секое лице пет години во затвор.Жртвите биле однесени во Кинеската амбасада во Phnom Penh, на Cambodian капитал.Растот на Sihanoukville во текот само на последните две години — поткрепен со милијарди долари од Кинески инвестиции — има премногу задоволни жители, кои се забранети со закон влез во казина, кои одеднаш се насекаде во нивниот град.Според извештајот од страна на Старателот, таму ќе биде 70 казина во Sihanoukville до крајот на оваа година.Новиот коцкање места се донесе прилив на Кинески туристи и високо-тркалање коцкари, додека илјадници Кинески пристигна на работа, во казина.Се проценува дека околу 20 проценти од градот население е сега Кинески, еден сегмент кој има малку интеракцијата со домородците.Има затегнување на регулаторни контроли на junket индустрија на Macau во последниве години во обид да се вози надвор организираниот криминал, но Sihanoukville се развива побрзо од локалните власти може да се изготви регулатива, и на земјата авторитарната власт, владата во голема мера е само среќен за да ја видите парите се тркалаат во.Непостоечки прописи и недоволна пари-перење контроли се благодет за Кинески коцкање оператори, но исто така и за организиран криминал, кои го најде нов пат во junket индустрија откако беше управувано од Макао.Ова е поттикнување на порастот на kidnappings на коцкари кои не можат да ги платат своите долгови.Претходно оваа година, провинциски гувернер Lt како што знаете слотови на ram меморија. Генерал како да знаеш или слот da ram меморија queimou. Јун Ми се пожали дека стапката на криминал во Sihanoukville беше зголемените бидејќи на "Кинеската мафија [кои] за да се маскира самите да извршат различни кривични дела и да го грабне Кинески инвеститори .. како да знаеш или на слотот на мемориската com defeito. предизвикува несигурност во провинцијата." Sihanoukville - се претвори од убава море риболов село - со разладени од луѓе - во апсолутен хаос на градот - Кина ќе му се овозможи во Кина? - Јас не мислам така?! - сепак, тие имаат дојде уништен град - изградена hiddeous buidings - и да продолжи да гради - во меѓувреме локалните Khmers немаат вода - без електрична - нема патишта - и ренти зголемувањето на месечни или со страв од се протерани или изнајмување зголемува 3 - 4 пати што тие каде плаќаат - На weterners сите лево - па сега Khmers се оставени без интеракција со странци - бидејќи Кинески јадат во своите ресторани - коцка во своите Казина - и сега се работат на tuk tuk е - берберот-продавници - градежни компании - испорака на услуги - пазарот кабина - спречување на несаканите машини за коцкање и се разбира на dredded Мини ван преполна со Кинески брзаат до сега 120 плус Казина - зошто Кина не сакате 100 Казина во својот град ?уште е среќен да се претвори во мало село во коцкање ден од пеколот - а Khmer градот - водени од Кинески - зошто зошто Би Кина им овозможи на друга раса на луѓе да дојдат во Кина и да ги преземат на селото, а потоа се изгради она што тие сакаат да се направи - без разлика сите традиционални зграда стилови и фрлање до apratments како кутии и лепење многу светла за нив Тоа е тажен неколку години кои живеат во местото јас прв пат го посетивме во 1996 - и не сум сигурен како 1 град може да ги поддржи 200 казина или изградени или на планирање фаза - со ткаенина од селото disapearing на дневна основа, Ниту Кина или Камбоџа има било почитување на Sihanoukville - неговиот престој, и особено својот животната средина - секој последен дрво се искинале надвор - со Кинески дури и градење на Казино во Националниот Парк - леле својата единствениот национален парк знам дека е дозволено да се bulldozed од страна на Кинески да се изгради неверојатни големи казина - со стотици соби - се вее во текот на овој devistation очигледно не влијае на власта во земјата - како што рече, тие се среќни пари држи тркалање во - но, колку долго ќе се тркалаат - со затвори полни со искривени Кинески - мафијашки стил пука испис на улица - и enviromental катастрофа happeing - со полошо е да се дојде - и недостаток на почит за езера и реки - само времето ќе покаже што ќе се случи, но во меѓувреме - тие се пополнети во толку многу земјиште и реки и езера - дождови ќе груб се покаже Кинески дека се тука за помалку од 1 дождовната сезона - она што овој град е како и колку е силна мајката природа може да биде - во те меѓувреме еднаш убави селото е сега ништо повеќе од сиромашните ман Лас Вегас - во средината на ѓубре депонија - дека govenor - или envirmental или ОН чини слепи за решавање на ситуацијата - колку што парите ckeeps тркалање во - и казина се задржи се гради - сите е добро за оние кои се на врвот - и еден на дното ќе биде град на Sihanoukville - еднаш кралската кралевите празник desination - сега само еден Кинески перење пари град полн со грди згради - Akoon infinix spark 3 pro price in slot.