велосипедот клуб

Full Tilt Покер (FTP) има се проширува својата понуда преку лансирањето на првата казино игри велосипедот клуб. The Isle of Man-базирани Рационално Група " B "бренд – на" А " се доделени на никој друг, од светските водечки покер сајт PokerStars – прв пат се споменува својата намера да започне со казино вертикална јули минатата година, по Рационално стекнати FTP во јули 2012 година казино телефонски број. Во понеделникот, FTP стркала надградба на софтвер кои се вклучени Европски стил рулет опција и четири видови на блек џек, сите достапни во сингл - и мулти-плеер на формати на датотеки.Повеќе казино игри, наводно чека во крилја и да игра-пари верзии се во моментов на располагање за покер играчи кој би можел да биде малку резервирани во нивните првични forays во појавување wits и wagers со вештачка интелигенција најдобри плаќање на слотови во осакатува крик. FTP, исто така, воведе нова Раш Покер варијанта, тоа е синхронизирањето Адреналин Брзање.Ажурирање трае популарната брзо пати покер производ во четири раце прстен игра во светот, каде што само пред-flop обложување е дозволено и играчите слободна волја е ограничен за да се подигне или виткање, таа опција ќе резултира со играч веднаш се седи во нова табела, како во оригиналниот Раш Покер.Влоговите се ограничени на 10 големи ролетни, со buy-во опции кои се движат помеѓу пет до 10 големи ролетни најдобри плаќање на слотови во индијана.

Bodog Казино е, исто така, бараат да ги размрда работите во онлајн светот преку воведување на Zappit блек џек.Дизајниран од страна на блек џек се Префрлите инвеститор Џеф Сала и развиен од страна на Кориснички Игри Ограничен (CGL), Zappit игра многу како традиционалните блек џек, освен дека ако вашиот почетен две картички вкупно 15, 16 или 17, имате опција да се "Зап' на страна и да добијат две свежо картички.Сепак, ако дилерот хитови 22, останатите облози се врати како "притисни'. Zappit во моментов е достапна преку Bodog.еу сајт.Исто така venturing во неизследвани територија е Здравјето на Лотарија, која има само го промовира својот нов велика БРИТАНИЈА-соочува онлајн бинго сајт, Здравје Бинго.Сајтот – која исто така го вклучува слотови и казино маса игри – лансиран на Нова Година е Ден напојува со Bede Игри бинго софтвер и ќе споделување на мрежа со Бинго Ѕвезди, Bede-напојува сајт управувана од страна на IP&S најдобри плаќање на слотови во илиноис.

Здравјето Лотарија сајт содржи напомена дека неговата Alderney-лиценцирани бинго сајт "дава 20% од нејзиниот профит, не приходите, до здравствени добри причини." Сајтот тврди дека овој нуди punters подобра стапка на враќање, но ќе веројатно само што обезбеди повеќе муниција за велика БРИТАНИЈА Националната Лотарија оператор Камелот да се сликаат Здравје Лотарија шеф Ричард Дезмонд како повторно паѓа кратко на Камелот заложбата за добротворни донации.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.