кога не ви се поделени во четири Blackjack

GGPoker во моментов е домаќин на WSOP Онлајн Серија, нудејќи играчи од целиот свет можност да се натпреваруваат во златна нараквица настани.Вкупно, играчи може да се натпреварува во 54 WSOP златна нараквица настани, со убаво се меша на опции на распоред.Само ова изминатиот викенд, на GGMasters WSOP Издание се одржа и изненади сите со тоа што голем одѕив на гласачите и огромен пораст во гарантира наградата басен.Настанот беше еден од трите да се обезбеди златна нараквица на неделата.Детали за Настан: На GGMasters WSOP Издание имаше buy-in од $1500, како што тоа беше Висок Ролери настан.Областа на настанот се состоеше од 9,835 играчи кои помогнаа да се зголеми на 1 милион долари награда базен гаранција за неверојатни $3,068,025 кога не ви се поделени во четири blackjack. Оваа неверојатни сума на пари помогна на прво место победник заработи $444,869 за освојување на онлајн покер настан.На крајот, тоа беше Сетх Фишер, ака AbeFroman, кој ја освои настан.Фишер беше во можност да го порази Arsenii "kastaban" Karmatckii во главите-up игра за да победи неговиот прв WSOP нараквица.На врвот на нараквица и пари, Фишер, исто така заработи WSOP Европа Пакет влез кога не ви се поделени раце во blackjack.

GGPoker WSOP Онлајн Продолжува: Оваа недела, на WSOP акција на GGPoker продолжува.Играчите можат да се натпреваруваат во Случај #58 која е $5,000 Без Лимит Hold ' em 6 Раце Првенство.За пониски купи-во, играчите можат да се најавите на 13-ти за да се натпреваруваат во Случај #60 кога не ви се поделени тенџере во texas holdem. Овој турнир има помал $525 купи-и е Распродажбата No Limit Hold ' em 6 раце настан.Неколку играчи имаат заработено WSOP нараквици за прв пат во серија и уште повеќе се очекува како GGPoker ќе продолжи да биде домаќин на златна нараквица настани преку септември.Играчите се уште има доволно време да уживате во онлајн покер од дома и се натпреваруваат да стане дел од WSOP историја. казино en ligne joueur francais.