казино En Ligne Joueur Francais

Во тужбата која е подготовка за изминатата деценија и половина, во Лас Вегас Песоци и Ричард Suen се подготвени да се расправаат нивните случаи во судот уште еднаш.Двете се закажани да се појави во судот следната недела како Suen продолжува да се бори за еден милион долари исплата од коцкање гигант.За разлика од претходните случаи, Песок' врвот човек, Шелдон Adelson, нема да бидат присутни, како што е во моментов страдање лошо здравје поради третманот за рак казино en ligne joueur francais. Suen е Хонг Конг бизнисмен, кој помогна во Песок добијат влез во Макао.Тој, наводно, ги масиравме односи, поставување на состаноци и во спротивно "подмачкан на тркала" која што на крајот доведе до компанијата да биде во можност да ја прошири својата меѓународна стапало во коцкање всушност мека.Последователно да ја понуди својата помош, Песоци не обезбеди надоместок Suen имаше очекува и бизнисмен поднесе тужба против компанијата во Лас Вегас суд.Тужбата се тврди прекршување на договорот и тврди дека Suen не беше во можност да се соберат $5 милиони евра, како и 2% од профитот на казино на операторот на Макао операции.Претходно, во два наврати, Suen има освоено во судот.Во 2008 година, во Лас Вегас суд нареди Песок да го предадат $43.8 милиони бизнисмен.Сепак, дека владеачката беше vacated две години подоцна.Во 2013 година, тоа беше наредено да плати $70 милиони во retrial на случајот и Песоци апелираше, земајќи ги во случај на Невада Врховниот Суд.Врховниот Суд издаде својата одлука во 2016 година, одлучува дека на жирито судење ќе треба да се одржи со цел да се утврди нивото на компензација, ако било, поради Suen.Тоа нè носи до денес, со жирито селекции кои во моментов се одржа и судењето поставен да го добиете во тек следниот понеделник.Адвокати со Песок претходно се обидел да се аргументира дека Suen учество беше речиси никакво значење за успехот на компанијата го видел во Макао.Тие тврдат дека тој само треба да добиваат надомест од 1 милион долари и дека Песок на крајот само стекнато влез поради subconcession договор со Галакси Забава.Додека претходните две судовите имаат не се согласува со адвокатска позиција, Песоци се надеваме дека третиот пат е шармот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино en ligne јулиус tanti.