казино местре Ca Noghera Orari

Борците се запиша во историјата повторно.Стивен Кари и останатите членови на Златна Држава Воини се упатија кон 125-104 победа над Мемфис Grizzlies во средата вечерта—истата ноќ дека Los Angeles Lakers легенда Коби Bryant одигра неговиот последен НБА игра.Со своите последни победи, Воини заврши нивната редовна сезона 73-9, кршење на Чикаго Булс' 20-годишно НБА рекорд за најмногу победи во една сезона.Воини тренер Стив Kerr, кој одигра со Мајкл Џордан во 95-96 Бикови' тим и сега има земено Златен Државата минатото, кои рекорд, изјави на новинарите: "јас никогаш не мислев дека некој би се скрши." Во соопштението, Јордан, исто така, congratulated Воини велејќи, "играта на кошарката е секогаш да се развива и евиденција се направени за да бидат скршени.Борците биле многу забавно да се види и јас со нетрпение очекуваме да се видиме она што тие го прават во плејофот." Дури и Претседателот Барак Обама испрати чуруликам честитајќи Воини, кои тој го нарекува "голем група на момци на и надвор од судот." "Ако некој мораше да се скрши Биковите' рекорд, мило ми е што тоа е за нив," претседателот испратила.Во средата вечер, исто така, видов Кари лесно постигнување на уште една пресвртница во НБА историјата, кога тој ја надмина еднаш незамисливо 400 три-совети за оваа сезона.Кари, кој неодамна стана првиот играч да се направи 300 три-совети во една сезона, разнишана сопствениот рекорд од одвод 10 од над лак и го зеде неговиот сопствен вкупно 402 за оваа сезона.Шест од точка guard е три-совети дојде во почетокот.Во текот на првиот квартал, Кари експлодира за 20 точка, помагајќи им на Златна Државата се земе 37-23 води против Мемфис.Кари го зеде неговото 41st точка на ноќта—доцна во третиот период—што го прави само Воин во историјата на други отколку Ќе Чембрлен и Рик Бери, за да хит на трговската марка.Борците следната ќе се соочат во осмина-seeded Хјустон Ракети во првото коло од Западната Конференција плејофот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино местре ca noghera orari.