сем е град казино Shreveport луизијана бафет

Научни Игри Корпорација (СЕКРЕТАР), веќе прави големи чекори во eGaming индустрија, има прислушувани ветеран лидер на главата горе значителен дел од своите операции.Даг Albregts, претходно извршен ДИРЕКТОР и Претседател на Остри Електроника Корпорација, има потпишано за да биде Извршен ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ и Група на извршен ДИРЕКТОР СЕКРЕТАР Гејминг Поделба.За речиси две години, Albregts служел како шеф на Остри, откако почнале во октомври 2016 година сем е град казино shreveport луизијана бафет. Тој е одговорен за надгледување на $6-милијарди оперативни единица за Америка, која ги снабдува екранот уреди, апарати за дома, потрошувачките производи, енергија, складирање и бизнис и канцелариски производи.Тој исто така бил одговорен за управување со над 2,000 вработени на електроника компанија.На 50-годишниот лидер е исто така се одржа други високо-ниво позиции, особено како Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Остри Слики и Информации Компанија од Америка (SIICA).Тој постојано беше во врвот на раководни позиции во компаниите како што American Express, NEC и Samsung, сите се фокусира на меѓународната експанзија.Со СЕКРЕТАР, Albregts, кој го доби својот Магистерски студии за Бизнис Администрација од Loyola Универзитетот во Чикаго, ќе го надгледуваат фирмата за развој на производот и производството.Тој, исто така, ќе управуваат со синџирот на набавката и продажбата на компанијата Гејминг системи, услуги и производи како знаеш кога слот машина е жешко. Albregts се повлекува во позиција во моментов се одржи од Derick Mooberry како знаеш кога слот машина е подготвен да ја погоди. Mooberry ќе остане во компанијата, но во позиција на EVP за Стратешки Партнери.Мајк Marusic ќе стане Претседател и извршен ДИРЕКТОР на SIICA, со сите потези треба да се одржи на 4 јуни како знаеш кога слот машина се случува да се платат. Од доаѓањето на Albregts, СЕКРЕТАР извршен ДИРЕКТОР Бери Cottle изјави, "со Оглед на Научно-Игри' разновиден спектар на водечка индустрија на производи и услуги, ние сме многу возбудени што ќе се носат Даг е длабоко искуство управување со широк спектар на високо-технолошки бизниси и постојаните иновации низ производни линии да доведе игри на поделба." Albregts, исто така, зборувал за неговиот ентузијазам за приклучување СЕКРЕТАР, објаснува, "Мојата страст за возење иновации, промовирање на оперативната совршеност и извршен менаџерски способности и искуство во развивање на врвни комерцијален технологија ќе овозможи мене да ја погоди земјата трчање, извршување нашите стратегии за раст и продолжување на нашата динамика, како Компанија." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како знаеш кога слот машина се случува да хит на џекпот.