како знаеш кога слот машина се случува да се платат

16 има Лас Вегас, Сад спротивставувајќи Boise State против Орегон.Секогаш е забавно да се види како помал конференција игра против тим од голема конференција.На Патки се 7 ½ -точка омилени со над/под на 59 како знаеш кога слот машина се случува да се платат. На Alamo Сад во Декември.28 ќе има екипи кои се соочат со предизвикот да се биде во Топ 10 пред да бледнее далеку.Стенфорд, со Heisman кандидат Bryce Љубов, ќе ги преземе за TCU.Кардиналот се добива 2 ½ поени и над/под е 47 како знаеш кога слот машина се случува да хит на џекпот. 30 Двете flamed излезе рано во трката за фајнал-форот.Број 9 Nittany Lions имаше back-to-back загуби и Број 11 Huskies имаше срамни порази на Аризона Држава, во прилог на губење на Стенфорд.Пен Државата е поголем од 3 со над/под 55 vee quiva казино laveen аризона. 1 најинтригантните на четири сад игри, тоа би можеле да обезбеди вознемирен или удар од страна на омилени.Број 7 Тигрите се шепотеше да биде еден од најдобрите тимови во земјата пред тие изгубија ДИК Шампионат на Грузија.Број 12 Витези се единствениот непоразен тим во Топ 25 и ќе играат голема конференција тим.Тие се 10-точка underdogs и над/под е 67 vee quiva казино avenue 51.

Најдоброто од друга сад игри може да биде нотр дам против LSU во Цитрус на Нова Година е Ден.Борбите Ирски беше друг тим што ќе се соочат со предизвикот да се биде во ОПР пред добивање walloped од Мајами.Може Тигрите го прават истото?LSU е 3-точка на селекција и над/под е 51. vee quiva казино 51 ave. Праска Сад Обурн наспроти Универзитетот на Централна Флорида Јан bourbonne les bains казино. Некои натпревари ќе биде тешко притисне да се најде заинтересирани гледачи надвор од навивачите на двете училишта, но постојат некои таму дека се вреди да се plopping во пред телевизор за.Првата ноќ на сад игри на Декември покер.