Vee Quiva казино во Laveen

Викиликс е во тоа повторно, овој пат тие треба Пентагон во нивната целна место.Викиликс повторно предизвика контроверзноста тенџере со пуштањето на некласифицирани U vee quiva казино во laveen. С дипломатски кабел кој содржи остар тврди дека американските војници брутално убиен Ирачки цивили, од кои некои биле деца, назад во 2006 година vee quiva казино џорџ лопез ресторан.

Уште полошо, во извештајот се тврди дека НИ тогаш се обиделе да го прикријат инцидентот.Матеј Schofield на McClatchy Весници пишуваа за Викиликс извештајот се опишува како U bouteille gaz de бутан казино. војници убија најмалку 10 Ирачки цивили, вклучувајќи и една жена во својата 70-тите години и 5-месец-стариот бебе, пред да го повикате во airstrike да уништи докази.Дополнително, некласифицирани кабел, кој беше објавен на Викиликс' веб-сајт минатата недела, се содржани прашања од Обединетите Нации детектив, за инцидентот, кој имаше налути локалните Ирачки официјални претставници доволно за да ги направи побарувачката некој вид на акција од нивната влада.За жал, за време на војна, луѓето често ги плати трошоците со своите животи.Но, ова не жртви на војната дека Викиликс е да се опишат, ова е поблиску до воени злосторства.Иако U bourg де peage geant казино. претставници на одбиени на време, дека ништо несоодветно се случило, Philip Alston, на У Н е специјален известувач за вонсудски, збирни или арбитрарни егзекуции, се вели во соопштение до Американски официјални лица од 12 дена откако на 15 Март, 2006 година, инцидент што медицинските обдукции се врши во Ирачкиот град на Tikrit покажа дека сите мртви бил врзан со лисици и го погодил во главата.Оваа најновата верзија од страна на Викиликс reopens Ирачката истрагата за масакрот на цивилни семејство.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бурбон стрит генерал слот машина.