Choctaw казино во форт смит арканзас

Филијалата на усогласеност специјалист експерт и индустријата, Rightlander.com, соработува со Playtech, водечки светски коцкање технологија на компанијата, да ги направи своите smart технологијата на согласност решение на располагање за да Playtech оператори.Според договорот, Rightlander.com ќе им ја понуди својата технологија заедно Playtech е наградуван IMS платформата, обезбедување на своите партнери со пристап до широк спектар на филијалата на усогласеност алатки кои вклучуваат Автоматски Согласност Монитор, а ППЦ Монитор, Проактивна Филијалата Пронаоѓач и нивните најнови ажурирања на понудата, Согласно Телевизија.Автоматски Согласност Следи помага да се открие некомпатибилни содржини преку гео-локации вклучувајќи ги Обединетото Кралство, Шведска, Данска, Австралија и сад.Мониторот знамиња на потенцијалните прекршувања како исчезнати услови, застарена нуди, неточни маркетинг средства дозволуваат Playtech партнери да остане во согласност и во различни јурисдикции.Поактивната Филијалата Пронаоѓач скенира милиони веб страници за секој месец за да се идентификуваат нови и познати сајтови и иновативни ППЦ Следи идентификува штетни реклами за да ги запре од појавува на операторот на брендирани клучни зборови.Неодамна лансираше Согласност Телевизија ќе бидат корисни за Playtech оператори кои може да ги пратите реално време некомпатибилни рекламирање за време живеат настани како што се фудбал игри.Иан Симулациите, основач на Rightlander.com, рече: "Тоа е одлично да се види Playtech да преземат чекори за да им помогне на своите оператори биде во согласност што е можно кога станува збор за често предизвик областа на филијалата на усогласеност." "Нашата технологија прави многу на кревање на тешки предмети, им овозможува на операторите да јасно да се види на издавачи поврзување на своите брендови и да бидат известени за секоја повреда настаните што се случуваат.Ова е за пофалба се движат од Playtech и ние ги охрабруваме друга платформа провајдери и оператори да се преземат дополнителни чекори за да се подобри ваквата потчинетост." Anthony Evans, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Производот Стратегија на Playtech, рече: "Ние сме среќни да ви посакам добредојде Rightlander.com на нашите SaaS програма, со цел да им понудиме на нашите клиенти пристап до специјалистички услуги од внимателно одбрани трети лица" choctaw казино во форт смит арканзас. "Во Playtech, клучен дел на нашата мисија е да им овозможат на licensees со алатки тие треба да се усогласат со повеќето строги на регулаторните requirements choctaw казино во грант.

Rightlander.com претставува токму она што се бара во SaaS партнер, нудејќи и разбирање на уникатните потреби на коцкање индустрија и специјалист технологија за решавање на еден од нејзините главни согласност предизвици." За Rightlander Ltd: Rightlander е state-of-the-art филијалата согласност платформа која им овозможува на филијали и оператори за да се идентификуваат потенцијално некомпатибилни содржини во регулирани јурисдикции.Тоа го прави ова со скенирање на филијалата содржини од рамките на целните надлежност, во потрага за настани или услови дефинирани од страна на операторот клиенти и регулатори, и испраќање на сигнали кога тоа се наоѓа на содржини кој ги исполнува тие услови.Лансиран во јануари 2018 на Rightlander производ е брзо се прошири во повеќе територии низ светот и се користи од страна на многу висок профил трговци, оператори и партнерските мрежи за да им помогне да се задржи на врвот на нивната филијалата согласност одговорности.Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. оклахома.