Vue променлива број на слотови

Републиканската Еврејски Коалиција (RJC) ќе, за втор последователен година, добредојдовте Претседателот Доналд Трамп како свој вклучени звучници за време на група Годишниот Раководство на Состанокот во Лас Вегас.Закажано за Март, од 13 до 15 во Лас Вегас Песоци' Венецијански и Palazzo места, на три-дневна афера носи заедно асортиман на конзервативните политичари и лидери.Билетите се достапни само за сегашните членови на RJC Национално Раководство и да започне во $1,000 vue променлива број на слотови.
Песоци извршен ДИРЕКТОР милијардер Шелдон Adelson е еден од републиканската партија е најголемата megadonors, и исто така седи на одборот на Републиканската Еврејски Коалиција.На 86-годишниот казино магнат е Републиканската Партија е најголемиот донатор во секоја од последните две национални изборни циклуси.Трамп е отстапување значителна енергија за да се нервира Невада во ноември – обично замав држава.Минатиот месец, Трамп се одржа "Задржи Америка Голем Митинг" во Лас Вегас Конвенција Центар.Претседателот е исто така се очекува да присуствуваат на прибирање на средства Март 12 – два дена пред говорејќи на RJC – hosted by Adelson, каде што секој вечера плоча трошоци $100,000, а присутните имаат можност да учествуваат во една тркалезна маса за дополнителни $250,000 vuejs динамичен број на слотови. Пред четири години, Трамп изгубени Невада за да Хилари Клинтон.Демократскиот кандидат и поранешен Првата Дама snagged 47.9% од гласовите на милијардер Републиканската е 45.5 проценти.На PredictIt пазарот прашуваат која партија кандидат ќе победи на Сребро Држава во 2020 година има Демократски акции во 60 центи.Невада подигање Клинтон во текот Трамп беше прв пат од 1976 дека државата не оди со виктор.Неколку Лас Вегас милијардери кои во голема мера го направиле своето богатство во гејминг индустријата повторно се засили за да се врати Адут.Заедно со Adelson и неговата сопруга Miriam, значајни придонесувачи вклучуваат Станица Казина сопственици Лоренцо и Френк Fertitta III, и Богатство на Островот и Циркус Циркус сопственик на Фил Ruffin.Американците кои се само-идентификуваат како Еврејски имаат историски гласаа Демократски.Според Лара Friedman, претседател на Фондацијата за Блискиот Исток Мир", Истражување на податоци редовно се потврдува дека врската помеѓу Американскиот Еврејски гласачите (не-Православни) и Демократската Партија е втемелен во светоглед кој prioritizes сет на прашања и вредности – оние кои денес се отелотворени во оваа партија." Тоа вклучува приоритизирање на прашања како што се здравствена нега, пиштол насилство, Социјална Безбедност, и Medicare.Излез анкети во 2016 година покажа дека 71% од Еврејските гласачи поддржани Клинтон.Сепак, RJC Извршен Директор Мет Брукс, рече во едно интервју оваа недела дека тој предвидува Адут ќе цена подобро со Еврејските гласачи во ноември.Јас ќе ви кажам дека јас сум убеден дека во 2020 година, Претседателот Трамп, без разлика кој е Демократ кандидат ќе биде, а особено ако тоа е Bernie Сандерс, ќе се направи подобро меѓу Еврејските гласачи во 2020 година од 2016 година," јан амос коменски кажано конзервативна веб-страница Breitbart.Во првите четири години во канцеларија, Трамп има направено многу за да се смири Еврејски Американците.Тој признава Ерусалим како на Израел капитал, и исто така, се преселиле на амбасадата на САД има.На Adelsons донација од $82.58 милиони евра за републиканската партија на изборите во 2016 година, и уште една $123.25 милиони евра во 2018 midterms.Во ноември 2018, Miriam Adelson беше награден со Претседателски Медал на Слободата за неа филантропски напори – највисоката цивилна чест на претседателот може да даруваат. vue/не-заостанато-слот-атрибут слот атрибути се заостанато.eslint-приклучок-vue.