можете да го направите дијамант казино Heist сам

Најмалку 80 онлајн коцкање оператори во трчање за да се обезбеди дозвола од Италија коцкање регулаторот Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (ADM).Локалните коцкање вести веб-сајт Agimeg се изјасниле дека 80 онлајн коцкање фирми успеа да го помине ADM почетната надзор кога таа се отвори сите апликации во четвртокот.Италијанската регулаторот напомене дека сите лиценца апликации, кои ќе бидат со важност до декември 31, 2022, во согласност со нејзините барања.На кандидати, од кои некои беа аплицирање за повеќе лиценци, беа потребни да се плаќа €200,000 (US$246,097) за еднократна такса за молба.Од овој првичен чекор, ADM веќе беше во можност да се соберат вкупно €16 милиони ($19.69 милиони денари).Меѓу онлајн игри на обрасците што се применуваат за лиценца во Италија се bet365, PokerStars, Luckia, Videoslots, и Лотоматика.Земјиште-врз основа казино оператори во Италија, исто така, се применува за онлајн коцкање лиценци.Во моментов, Италија има 45 коцкање оператори кои имаат продолжен лиценци по нивната оригинална смисла истече во јуни 2016 година, додека 47 фирми имаат лиценци за работа во земјата до крајот на 2022 можете да го направите дијамант казино heist сам. Ако ADM дотации сите апликации, Италија сега ќе имаат вкупно 172 licensees.Италијанската полиција круг до најблиските помошниците на Cosa Nostra kingpin Во други италијански коцкање вести, италијанската полиција уапсен 21 луѓе кои се верува дека се најблиску помошниците на Cosa Nostra kingpin Matteo Denaro.АФП објави дека апсењата се направени во различни градови во близина на Сицилијанската град на Трапани, поранешен holdout на Denaro империја.На уапсени осомничените, наводно, му припаѓаат на мафија семејства на Castelvetrano, Campobello ди Mazara, и Partanna.Полицијата, исто така, воспоставени линкови за докажување дека Denaro е извори на приходи се вклучени онлајн коцкање индустрија.Според извештајот, еден од оние кои беа уапсени беше еден бизнисмен работи онлајн коцкање фирма.На Agimeg извештајот идентификува би требало бизнисмен како Карло Cattaneo можете да го направите дијамант казино heist повеќе пати. Cattaneo, наводно, се претвори својата мала обложување агенцијата во Castelvetrano во мрежата на гејмерски поени не само во провинцијата на Трапани, но исто така и во Палермо.Италијанските полицајци беа топли на патеката на Denaro, познат мафијаш кој е во бегство од 1993 година казино. Во февруари, на Малта Игри Орган суспендирана лиценцата на онлајн коцкање оператор Феникс International Ltd, кој беше осомничен дека имаат врски со Denaro.Феникс управувана неколку онлајн обложување сајтови, вклучувајќи B2875.com, Bsport24.com и B28sport.com.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер чип боја вредности.