можно раце во Texas Holdem

Двајца поранешни Сингапур Базени staffers се соочуваат со обвиненија за наводно хакирање во нивниот поранешен работодавец сервери со цел да се манипулира обложување шансите.Во средата, Ricky Widjaja и Тонг Heng Huat беа обвинети со thieving $185к од Сингапур е монопол обложување оператор од страна на хакирање во компанијата Маргина Создателот 2 (MM2) програма, тогаш манипулирање шансите за над/под wagers на различни фудбалската лига натпревари, вклучувајќи ја и англиската Премиер Лига можно раце во texas holdem. Widjaja има кауција поставен на $200k додека Тонг е кауција беше поставена во $150k.Новиот Хартија се изјасниле дека неовластени упади во Сингапур Базен серверите се случи помеѓу август 2011 и јануари 2012 година, иако како компанија откриен на dastardly дуо е chicanery ова крајот по упади не беше објавено.Двајца мажи, наводно, редум ставање wagers кои се движат од $12k да $38k и собирање на добивки до $44k во исто време.Секој човек е свртена 52 трошоци под Компјутерски Злоупотреба и Cybersecurity Акт, кој носи максимум 10 години и парични казни до $50к, ако се осудени за сите точки.Во повеќе позитивни Азија лотарија вести, Хонг Конг-врз основа на Кина LotSynergy го постигна неколку нови зделки на Кинески копното.Кина LotSynergy подружница Гуангжу Сан Хуан Yong Xin Технологија Ко да бидат ставени во тим со Пекинг Bestinfo Сајбер Технологијата на успешни заеднички обид да се обезбеди Шангај Помош Лотарија со обложување терминали, како и лотарија на продажба и управување со системот.Две фирми веќе се обезбедуваат слични услуги и технологија за Guangdong на Благосостојбата на Лотарија.Кина LotSynergy, исто така, најави дека во својата Гуангжу Lottnal Терминал Ко подружница има потпиша терминал понудата се справи со Жеџијанг Спорт Лотарија Администрација Центар.Тоа е вториот терминал набавка на справи за Гуангжу Lottnal фирма во провинцијата Жеџијанг, откако потпиша слична се справи минатиот декември, како и договор со Guizhou покраината лотарија газдите во јуни.На друго место, Huiyin Куќа Апаратот Стопанства подружница Jiangsu Huiyin Лотарија Network Technology Co има потпиша договор со Anhui Провинциски Помош Лотарија Издавање Центар.Договорот повици за Jiangsu Huiyin да управуваат со 686 точки на продажба во покраината Anhui.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre можно покер плаќања nyt крстозбор.