Vue/не-заостанато-слот-атрибут слот атрибути се заостанато.eslint-приклучок-vue

Embattled Колумбија Councilman Џек Еванс го објави своето ненадејната оставка во вторникот.Најдолг-служат член на Вашингтон локалните управно тело не значи пред своите сограѓани Councilmembers може да продолжи постапката да се протера него во пресрет на остар извештај наведува дека голем број етика и судир на интереси повреди vue/не-заостанато-слот-атрибут слот атрибути се заостанато.eslint-приклучок-vue. DC Совет Претседател на Фил Mendelson отвори Комитетот на Целата јавна расправа за протерување вторник со распишување Еванс е оставка и читање на councilman е писмо до него, која Mendelson рече тој доби само неколку минути пред заседанието започна. "Јас верувам во Вашингтон да биде гордост на нацијата и јас сум горд на придонеси имам направено во помошта да се креираат различни градот," Еванс го напиша.Еванс е оставка влегува во сила на Јан quel est le meilleur jeux de казино en ligne.

Поради Еванс е писмо, Mendelson одлучи да се одморите слух за две недели.Еванс беше примарната спонзор на законот со кој се легализираше спортско обложување во Областа, повеќе отколку пред една година.Тој, исто така, помогна да се протурка единствен извор договорот за Intralot за управување со DC Лотарија е спортски обложувања операции во јули.Дека договорот е од доби значително надзор, како и прашања се појавија за Intralot е спортски обложувања подизведувачи.Договорот, исто така, се соочува со судот предизвик.На истиот ден на Intralot договорот беше одобрен, со 7-5 глас, DC Советот, исто така, гласаа да имаат трети лица за спроведување на истрага да Еванс е етика прашања.Минатиот месец, ад-хок комитет на Еванс е 12 DC Советот колеги гласаше едногласно за да се препорача отстранување на него, по што извештајот укажа на тоа дека голем број гласови од Еванс како councilman добиле неговите клиенти.Само 11 од 13 членови ќе имаат потреба да гласаат да во ВАШИНГТОН состанокот на Советот имаа постапки исчезна дека далеку – да се отстрани Еванс, кој служеше на Советот од 1991 година. Councilmember Kenyan McDuffie се вели во соопштението Еванс е повлекува надолу беше потребно да се донесе прашање до крај, барем од Советот перспектива.Федералните власти, исто така, се гледа во Еванс е Совет и бизнис зделки.Овој процес ќе го достигне она што стана само прифатлив исход и Councilmember Еванс, нема да им служи на Колумбија Совет," McDuffie рече quel est le meilleur сајт де казино en ligne.

"Со ова сега зад нас, Советот може да почне да ги обноват јавната доверба." Покрај тоа, Еванс имаше, исто така, биле цел на потсетиме напор од страна на избирачите во својата изборна единица.Сепак, DC претставници управуван од минатиот месец дека подносителите не доставиле доволно валидни потписи за труд да продолжи.Додека DC Лотарија ќе го надгледува спортско обложување, законот, исто така, им овозможува на другите оператори за да учествуваат.Округот четири големи арени и стадиони, вклучувајќи Капитал Една Област, Државјани Парк, и Audi Поле, ќе им биде дозволено да биде домаќин на sportsbook на своите простории.Ресторани, барови и други јавни места надвор од два блок радиус од стадиони, исто така ќе им биде дозволено да продолжат со обложување спортски лиценци.Монументални Спорт и Забава, сопствениците на НБА Вашингтон Визардс, на NHL Вашингтон Метрополи, и WNBA Вашингтон Мистици, го најави партнерство со Вилијам Хил на Капитал Една Арена. DC Обединетите од МЛС, наводно, биле во разговорите со Цезар Забава. DC Лотарија се уште не се одобрени од било лиценци. quel est le meilleur сајт де покер en ligne.