што прават боја на покер чипови значи

Договорот ќе видите cryptocurrency се користат за GameTwist платформа Март 5, 2018 — (Оукланд, Калифорнија): CashBet, водечки iGaming платформа на услуги и специјално адаптирани организаторот, има согласија cryptocurrency партнерство со социјални казино оператор Funstage, а Greentube подружница и дел од NOVOMATIC Интерактивни.Договорот ќе видите CashBet Монета, CashBet е cryptocurrency за комплетна blockchain екосистем за iGaming, достапни како метод на плаќање на корисниците на Funstage предводник на GameTwist платформа, еден од најголемите светски онлајн игри заедници.Платформа за социјална казино и вештина игри со повеќе од еден милион евра месечно активни корисници, GameTwist ќе започне дозволувајќи им на играчите да ги купите кредити користење на CashBet Монета низ својата збирка од над 400 игри, вклучувајќи ги и слотови, казино, игри со карти и бинго.Користат во континентална Европа, GameTwist платформа ќе ја прифати CashBet Паричка во сите јурисдикции каде што работи.Роналд ван дер Работ, Greentube CCO, рече: "силата и техничко усовршување на CashBet е cryptocurrency рамка веднаш се издвојува за нас, и ние сме горди да им понудиме на нашите играчи возбудлив нов начин да ги играат своите омилени игри.Ние сме биле импресионирани од CashBet е комбинација на игри експертиза и blockchain технологија." Проф.
д-р Мајк Reaves, извршен ДИРЕКТОР и ко-основач на CashBet, рече: "Ние сме посветени на остварување CashBet Монета утврдените cryptocurrency за iGaming во пазарите во целиот свет.Во партнерство со Greentube и Funstage е одличен начин за CashBet Монета да се користи од страна на секој играч како плаќање валута за еден од најдобрите социјална казино сајтови во светот." "Ние сме горди да го партнерот со Greentube како тие се реализира предности кои CashBet Монета, може да се донесе во социјалната казино игри.Ова е јасен показател на CashBet на лидерство како ние се стремиме да се направи нашата амбиција реалност." "На GameTwist платформа угледот како дом за иновативни и возбудлива социјални игри содржина е сигурен, и ние со нетрпение очекуваме да ужива долго и продуктивни односи." За повеќе информации во врска со ова соопштение ве молиме контактирајте Плоштадот во Воздухот врз 00 44 203 586827 или [email protected] За CashBet Основана во 2012 година, и со седиште во Калифорнија, CashBet е водечки мобилен-прво iGaming платформа на услуги и специјално адаптирани оператор што прават боја на покер чипови значи. CashBet платформа оспособува вистински пари, социјална, како и вештина-базирани игри апликации и веб-сајтови во светот.Некои од најпознатите уникатни, различни и квалитетни игри се "Powered By CashBet".Со интегрирање на CashBet софтвер, игра програмери можат легално да се започне онлајн коцкање игри, без потреба да бидат лиценцирани.Со CashBet е карактеристика богати платформа, операторите се добие пристап до играчот сегментација, bonusing, кампања за управување, и други патент-очекување на услуги да им се овозможи на профитабилни iGaming операција од еден ден ме однесе до слот машини. CashBet лидери се ветерани на регулирани, онлајн коцкање индустрија со многу години на успешна работа. CashBet е лиценцирана од страна на Alderney Коцкање Контрола Комисијата и велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија.За повеќе информации, ве молиме посетете ја www.cashbet.com ме однесе до точка место казино. About Greentube Greentube Интернет Забава Решенија, NOVOMATIC Интерактивни поделба, е водечки развивач и снабдувач на iGaming решенија ме однесе на argosy казино. Greentube е целосно во сопственост на подружница на NOVOMATIC Група, еден од најголемите производители и оператори на игри технологии и еден од најголемите интегрирани игри компании во светот jeux казино ла tranche sur mer. Greentube е водечка индустрија на Omni-канал технологија им овозможува на конвергенција на интернет, мобилни и земјиште-базирани игри.Добро диверзифицирано портфолио на производот вклучува Класичен Слотови, Маса Игри, Телевизија Дилер Игри, AWP Reloaded Слотови, Сервер-Базиран Игри, Социјална Казино Игри, Бинго и повеќе.За NOVOMATIC На NOVOMATIC Група е еден од најголемите меѓународни производители и оператори на игри технологии и вработува околу 29,500 персоналот во светот.Основан од страна на претприемачот Професор Јохан F jeux казино gratuits машина sous sans telechargement ni депо.
Граф во 1980 година, Групата има локации во повеќе од 50 земји и извозот на високо-технолошки електронски игри опрема и решенија за повеќе од 75 земји.Групата работи околу 270,000 игри терминали и видео лотарија терминали (VLTs) во својата некои 2,100 плус игри операции, како и преку изнајмување концепти.Низ своите бројни меѓународни подружници, на NOVOMATIC Група е целосно активни во сите сегменти од индустријата за игри и на тој начин нуди диверзифицирано Omni-канал портфолио на производот на своите партнери и клиенти од целиот свет.Оваа палета на производи вклучува земја-базирани игри производи и услуги, системи за управување и за управување со готовина, онлајн/мобилни и социјални игри решенија, како и лотарија и обложување спортски решенија, заедно со голем број на софистицирани помошни производи и услуги.Притиснете Контакти: Кејт Pietrelli за CashBet +1 760-518-2633 / [email protected] Михаела Zajackova Greentube Интернет Забава Решенија GmbH Телефон: +43 1 90 171 1213 / [email protected][email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre jeux казино gratuits sans telechargement ni натпис.