ме однесе до злато штрајк казино Tunica мисисипи

Ова е гостин придонес од Флориан долго време eSports ентузијаст и ко-основач на Esports-обложување.про.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.На TI7 на Dota 2 има склучено само 6 недели и тоа е веќе време за следната eSports нагласи во 2017: на Лигата на Легенди на Светското Првенство, исто така познат како LoL Светови.Додека Лига на Легендата е издавач Немири Игри најверојатно нема да биде во можност да се натпреварува со повеќе од 20 милиони долари награда басен на TI7, тие треба да бидат во можност да се победи нивниот главен конкурент во ЗЕМЈОДЕЛСКО бизнис и уште еднаш кога станува збор за гледачот броеви.Финалето на последното Светско Првенство беа следено од 43 милиони луѓе ѕирка во 14.7 милиони конкурентни гледачи.Тоа е дури и повеќе viewership од финалето на НБА имаше истата година.И имајте на ум дека тоа е само финалето – вкупно, LoL фанови од целиот свет гледал над 370 милиони часови на eSports снимки во тек на настанот.Па ајде да ги одблизу на она што за да се случи во оваа година LoL Светови, пред да се нурне во различни обложување пазари за конкуренција.Ако не сте запознаени со eSports и Лигата на Легенди на сите, можете да погледнете го потенцира видео од минатата година е Светови подолу за да се добие чувство за она што се случува тука.Новиот формат на LoL Светови Сезона 7 7-мото издание на турнирот кој се одржува во Кина откако нејзиното запира во западната хемисфера минатата година во Северна Америка, а годината пред да, кога LoL Светови 2015 година се одржа во Европа.Оваа година, Немири Игри воведе нов формат, кој се проширува бројот на натпреваруваа тимови од 16 до 24 години со додавање нова "Игра-Во Фаза" на распоред.Ова му дава на тимови од надвор од големите LoL региони во Европа, Северна Америка и Азија фер шут, и тоа исто така ја зголемува бројот на натпревари, што секако ќе има влијание врз севкупната гледал снимката на турнирот.Иако времето промена го прави потешко за навивачите во западните земји за да се види на акција во живо, најголемите фанови на играта отсекогаш бил во Азија, па така ние, најверојатно, ќе видите зголемување на viewership броевите повторно.Турнирот започнува на 23-ти септември со Плеј-Во Фаза #1, и трчање низ 4ти ноември беа големото финале ќе се одигра во Националниот Стадион од Пекинг со капацитет од 80,000 фанови.Сите натпревари на конкуренцијата се пренесуваат бесплатно на разни он-лајн платформите како YouTube и Грч.Можете да најдете целосна распоред, да ги видите сите тимови и многу повеќе во овој преглед на турнирот.Светови преглед тука.Како што споменавме порано, паричната награда не може да биде толку висок како и онаа на TI7 ме однесе до злато штрајк казино tunica мисисипи.
Сепак, се очекува да надмине минатата година вкупниот награден фонд на 6.7 милиони САД долари.Немири Игри сам додава малку повеќе од 2 милиони долари за награден фонд, додека остатокот е финансиран од страна на одредени во играта купување на LoL играчи во текот на целиот настан.Затоа, на точниот износ ќе биде само познат по Светското Првенство е завршена.На varity на обложување пазари е огромен Бидејќи Немири Игри не нуди API за пренос на во-игра објекти надвор од клиентот, Лигата на Легенди е еден од eSports дека нема да имаат проблеми со решен кожата обложување платформи за разлика од CS:GO или Dota 2 jeux казино gratuits sans telechargement бон план. Но, тоа не значи дека не постои обложување сцена во LoL – корисници, кои би сакале да се обложи на Световите 2017 може да изберете од голем број на лиценцирани оператори кои нудат облози на настанот.Покрај нормален натпревар облози, постои голем број на специјални обложување пазари кои се движат од целосно победникот да хендикеп облози, покрај огромната сума на посебни влогови на настани кои би можеле да настанат за време на игрите.Дури и на пазари за кои шампиони се избрани или забрани повеќето се достапни на платформи, кои се навистина посветени на eSports обложување.Покрај тоа, ова live обложување ќе бидат понудени од страна на неколку оператори за сите натпревари на турнирот.Ова има смисла, бидејќи повеќето корисници се пред своите компјутери и рачни екрани, додека гледањето на игри, па можноста за ставање на live bet е буквално само неколку клика далеку.Од интерес во обложување на eSports и Лигата на Легенди, особено е во пораст брзо, можам само да ги охрабри сите оператори да се погледне подлабоко во оваа проблематика, или можеби ќе пропуштите одлична можност elsewise.Се надевам дека бев во можност да ви даде добар pretaste на LoL Светови 2017 – и како ние eSports генијалци каже: GG и HF!За авторот: Флориан е роден во почетокот на 80-тите и пораснале со C64 и Amiga и долго време eSports ентузијаст и ко-основач на Esports-обложување.про.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre jeux казино gratuits sur машина sous sans telechargement ni депо.