школки казино американски продуцент

Мобилен коцкање индустрија специјалисти Веројатност имаше ТВ рекламирање да се заблагодарам како игри приходи се зголеми во првата половина на фискалната година.Фирмата се оддаде на својот прв телевизиски маркетинг кампања за својата LadyLuck мобилни казино доставување подобрени перформанси како резултат на тоа со нето игри приходи зголемување на 41% во првите шест месеци од 2011 година школки казино американски продуцент.

Андроид и iPhone се пресметува за голем дел од ова со двете доминантни платформи одговорен за повеќе од 50% од приходите во периодот споменат, што претставува зголемување од 37% во претходните шест месеци.Коментирање на фирмата нови најде televisual успех, извршен ДИРЕКТОР на Чарлс Коен вели: "Најважно, нашиот клиент истражување покажа дека поголемиот дел од играчите кои се привлечени нашите ниски удели, direct-to-мобиле нуди не се постоечки корисници на КОМПЈУТЕР врз основа на on-line коцкање и обложување услуги.Тие се во потрага по нови видови на забава преку паметни телефони, што за многу луѓе е сега нивната примарна начин на пристапување на Интернет.Со паметен телефон донесување продолжува apace, ова го прави можност многу возбудлив, навистина, ако ние може да се постигне преку ТВ." Фирмата се уште се наоѓа во црвено со бројка сега работел надолу за да се управува пред оданочување губење на г 65,000 – 91% помалку од претходно.Првите шест месеци од фискалната година виделе има фер-споделување на настани со фирмата на работ на Вилијам Хил Онлајн е Израелски Експлозија.Имаше дури и чудно гласините дека Хилс обидува да го поставите датумот со нив има нешто да се направи со проблеми во Тел Авив и причините зад botched преврат не е потврден.Фирмата е ѕвездени перформанси само оди да се покаже Ралф она што може да биле и успех во мобилната страна на пазарот е тука да остане.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre школки казино оброците со ritz крекери.