Quel Est Le Meilleur сајт де казино En Ligne

Penn State University, најголемиот колеџот во Пенсилванија, е кажувам на државата, пратениците нивните спортски обложувања закон треба преработил пред да се дозволи казина, за да се земе wagers на стручен колегиум игри.Во писмо до Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB), Пен Државниот Претседателот Ерик Barron гласови бројни загриженост со законот што беше донесен минатата есен.Конкретно, Barron, вели посилни мерки да се заштити интегритетот на колеџ спортови се потребни.Акт 42, потпишан во законот од страна на Гувернерот Том Волф (Г) на октомври 30, 2017, надлежен до 10 сателитски казина, слот машини во одредени камион запира и аеродром терминали, онлајн коцкање и дневни фантазија спорт, и ги поставил темелите за спортско обложување.Додека Акт 42 прошири видови на игри дозволено во рамките на Заедницата да се вклучат спортски wagering, Дело 42 не успее да се приклучи на било одредби да се обезбеди интегритет на спортски настани – имено колегиум спортски настани – по која спортски wagering ќе биде дозволено. Barron се заклучува дека PGCB мандат обложување на колеџ спортови кои вклучуваат тимови со седиште во Пенсилванија се забрани за минимум две години.Врховниот Суд на сад укине Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) во Мај со 6-3 мнозинство одлука.На укинување даде држави моќ да диктира свои закони кога станува збор за спортско обложување.Делавер и Њу Џерси веќе се приклучи Невада во понудата полноправна спортски коцкање.Како Пенсилванија, Западна Вирџинија и Мисисипи донесоа закони за авторизирање на активност на казина, но допрва треба да ги формализираат за аутизам.Во камен-темелник на Државата, првичниот план има ова предизвика многу критики.Заедно со еден-време $10 милиони долари за лиценцирање на плаќање и 250.000 $за обновување на секои пет години, државата има поставено даночна стапка на нето спортски wagering приходи на ефективна стапка од 36 проценти (34 проценти на државата, два проценти на локалните биде домаќин на општината).36 проценти тарифа е значително повисок од Невада е 6.75 проценти и Њу Џерси е 8.5 проценти.И такси не може да заврши таму quel est le meilleur сајт де казино en ligne. Barron и Питсбург Универзитетот Атлетик Директор Хедер Lyke се предложи одреден процент на приходи бидат наменети за колеџи чии игри се обложувате quel est le meilleur сајт де покер en ligne. "Пит ќе мора внимателно да ги координираат своите напори со NCAA и нејзините атлетика-конференција.Сето ова ќе додадете значителен финансиски трошок за Пит работењето," Lyke пишува PGCB.

"Во светлината на тоа, соодветно влијание трошоци треба да се плати за да се погодени колеџи." Пенсилванија почна да прифаќа обложување спортски апликации на Мај 31. Но, до денес, ниту една држава 12 земјиште базирани на комерцијални казино оператори имаат поднесе такви документи сите зборови поврзани со коцкање. "Не е тајна .. сите победи казино без депозит бонус кодот.

даночната стапка е премногу висока," рече Пенсилванија владата лобист Стив Crawford, кој претставува SugarHouse, Планината Воздушесто, и Реки казина.На МАК согласува.Во писмо до PGCB, Виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Jocelyn Мур мислење, "Ние би сакале да го споделат нашата загриженост дека законската оператор лиценцирање такси од $10 милиони евра, а 34 проценти данок на игри приходи може да даде правен учесниците на пазарот во можност ефективно да се натпреваруваат со оние на нелегалниот пазар." На PGCB следната ќе се сретне јуни 27. сите зборови направени од покер.