како да се обложи Limit Texas Holdem

Онлајн размена Betfair се согласија £40m договор за да им помогне на фондот Британски коњски трки. Пет-годишен договор, ќе се види операторите придонесува 10.75% од сите коњ тркачки приходите генерирани од нивните велика БРИТАНИЈА клиенти да Британски Трки, група се состои од Британската Horseracing Орган (BHA), на Racecourse Асоцијација и Коњаници навивачка Група како да се обложи limit texas holdem.

Betfair велат дека договор ќе биде достоен барем £40m. Ознаката договор ќе видите Британски Трки гарантира минимален број на трката тела годишно, со Betfair е обложување на податоци се користи за да помогне во изградба на привлечни тела во листата како да се обложи no limit texas holdem. Договорот го заменува Betfair сегашниот годишен доброволен придонес за Horserace Обложување Леви, со г 6.5 м Betfair веќе плати за 2012/13 Леви офсет против аконтации се должи според новиот договор како да се обложи во покер турнир. Договорот беше најавен само како bookmakers Вилијам Хил и BHA беа поставени за да започне правна постапка дизајнирана да ги принуди Betfair е поголем коцкари да придонесе за Британскиот коњ тркачки, тврдејќи дека количини на пари, тие се занимаваат со, на размена значи дека тие треба да се лиценцирани и да се оданочуваат на ист начин како и традиционалните bookmakers – иако BHA оттогаш повлече својата поддршка за судска ревизија казино san remo tournoi покер.
Новиот Betfair аранжман би можел да стане стандардна пракса за индустријата, со Одделот за Култура, Медиуми и Спорт (DCMS), најверојатно, да се консултираат за предлози за реформа или укинување на тековната 50-годишниот Леви систем за подоцна оваа година. На Леви се смета за застарена страна на многу во индустрија, како тоа се однесува само на приходите генерирани од лиценцирани фирми во Велика Британија, што значи bookmakers биле во можност да се движат нивните онлајн операции во странство и да се избегне нивната онлајн трки приходи се вклучени во Наметнуваат преговорите казино во сан рафаел punta del este. Betfair е главен законски и регулаторни службеник Мартин Cruddace рече: "Овој договор е навистина историски момент.За прв пат, Британски Трки и Betfair се покажа дека тоа е можно за нас да работиме заедно на еден навистина комерцијална основа казино сан педро сантијаго. "Ние се надеваме дека ова претставува нова ера и повик на други обложување оператори за да се усвојат слични договори за да се помогне да се обезбеди силен, здрав и жив horseracing индустрија во оваа земја." Павле Bittar, главен извршен директор на Британската Horseracing Орган, додаде: "договорот носи многу предности, вклучувајќи значителни и зголемена гарантира финансирање, како и да е обезбедување на сигурност за спорт во однос на Betfair придонесот.Се надеваме дека слични договори со други обложување оператори ќе следи." nuevo леон.