казино San Remo Tournoi покер

Nonrestricted казина во Сребрена Државата кој маса игри и 15 или повеќе слотови објави $1.04 милијарди игри победи во јануари, пораст на 12.02 проценти во споредба со истиот време минатата година кога победи беше објавено на $925 милиони евра, според Невада Игри Одбор за Контрола фигури.Државата нели надмина $1 милијарда марка од јули на 2016 година казино san remo tournoi покер. Не од февруари 2013 има држава го надмина најдобри 30-ден перформанси обележете го погоди во јануари, со игри приходи во Невада до 12 отсто минатиот месец, во споредба со истиот период минатата година.Државните регулатори, исто така, објави гледањето е зголемен за 14.3% во јануари гејминг приходи во Кларк Каунти, додека Лента остро минатото, кои покажуваат зголемување на 14.4 присутни на $532 милиони денари.Коментирање на минатиот месец $1.04 милијарди победи, Даночни и Лиценца Поделба на Игри на Одбор за Контрола високи истражувачки аналитичар, Мајкл Лотон, рече, "милијарди долари број е импресивен; тоа е еден вид на висока вода марка." Лотон додаде, "последен пат ние се снимени во една милијарда беше во јули, но овој месец е малку повисока од јули е .. казино во сан рафаел punta del este. Тоа е добар знак дека ние снимен милијарди два пати во последните седум месеци," според Лас Вегас Сонцето.Според Лотон, фактот дека Кинеската Нова Година започна во месец крајот, што е спротивно на се целосно во февруари минатата година, беше примарната запаливи зад зголеми.Лотон рече, "Кинеската Нова Година е еден голем настан кој ги носи во многу baccarat игра," и, "Тоа беше многу добар месец за baccarat," како што е соопштено од страна на новинска агенција.Истражувањето аналитичар, наводно, рече дека $157.9 милиони евра во снимен baccarat победи се до 55.1 проценти во јануари споредено со истиот временски период минатата година.Зголемување на 47.8 проценти беше виден во обемот на baccarat игра, како и, со вкупен обем снимен во $935.6 милиони евра.Лотон рече, "Ние навистина не сум видел многу baccarat волумен се зголемува во последно време.Тоа е борба.Ние само имаше пет се зголемува во последните 25 месеци," според извештајот.Јануари најголемите добивки се гледа во Лас Вегас и Северна Лас Вегас, каде приходите се зголемени за 32 проценти и 25.94 проценти соодветно.Лотон рече дека се зголемува беа во голема мера се должи на новогодишната одмор паѓа за викенд наместо работен ден.Тој рече, бидејќи на времето, тие ја "имаше некои слот приходи се тркалаат во јануари од декември," според еј новинска агенција казино сан педро сантијаго.

"Центарот на Лас Вегас" и Северна Лас Вегас " важни uptick е поради времето." Врз основа на Одбор за Контрола бројки за минатиот месец игри приходи, $75.2 милиони евра во такси беше собрани од страна на државата во јануари, еден 8.08 процентно намалување од $81.8 милиони собрани во јануари 2016 година nuevo леон. Исто така, се очекува да се зголеми игри на приходи во Центарот на Лас Вегас, Илјадагодишната Esports отвори Esport Студио и Арена во петок, кога се поставени на 2017 Ореол на Светското Првенство бараж.Со казина насекаде, вклучително и на Лас Вегас, таргетирање millennials, коцкање места се обидува да ги идентификува своите навики и она што аспект на коцкање дека тие се подготвени да се откажат од некои од своите тешко заработени пари на. казино сан педро sula хондурас.