казино сан педро Sula хондурас

Одлуката да се удвои на Ирското обложување данок беше донесена ", без детална анализа на економските последици", според професор по Економија, и може да резултира во загуба за владата каса.Во извештајот овластена од страна На Ирски Bookmakers Асоцијација (IBA), Градот Даблин Универзитетот Емеритус на редовен Професор Ентони Фоли сугерира дека последични продавница затворачи работа загуби, и други "можните негативни влијанија врз комерцијална одржливост и одржливост на bookmakers" ќе се откаже од било какви потенцијални придобивки за Ирскиот exchequer.На IBA вели дека верува 400 на Ирска е 850 обложување продавници ќе се стави надвор од бизнисот, со мали независните најлошо погодени, како тие ќе бидат во состојба да ги апсорбира шокот од данок на крстоносните.Некои 2,400 работни места ќе бидат жртвувани, на IBA проценки.Владата најави минатиот месец тоа ќе се подигне леви на обложување се справи со од една проценти на два проценти како дел од својата 2019 буџет.Дека не може да звучи како многу, но овој е данок на јачината на звукот на облози поставени, не приходи казино сан педро sula хондурас.
Bookies генерално се задржи околу 6 до 8 отсто на рачка за бруто-игри приходи пред тие да ги плати сите нивни други трошоци, како што се продажбата на даноци, персоналот на платите, и да се слика и медиумите права.Според IBA претстедател Шарон Byrne, многу независни bookmakers работат на маргина на помалку од еден процент откако овие одбивања се направени, кои ќе ги фрлам во ликвидација.Додека Ирска е пазар-водечки оператор Paddy Power Betfair е способен за апсорбирање на хит, тоа останува најмногу изложени на неговото влијание.Акции во обложување гигант паднал на минатиот месец буџетска изјава, со £250 милиони ($329 милиони евра) на неговата пазарна капитализација избриша исклучување во нешто повеќе од два часа.Фоли заклучи дека влијанието на 400 затворачи ќе чини државата €35 милиони ($40 милиони евра) за даноци, додека останатите места ќе се генерираат околу €30 милиони ($34.2 милиони евра), оставајќи ја exchequer €5 милиони ($5.7 милиони) надвор од џеб.Ирскиот Министер за финансии Paschal Donahoe тврди дека во неговиот буџет објавувањето на леви ќе донесе €50 милиони ($57 милиони евра) во нови приходи казино брод во њу порт richey флорида. "Дури и ако нашите проценки за продавница затворачите се неточни, и за жал јас не мислам дека тоа е случај, Професор Фоли извештајот покажува ова е далеку од тоа да биде готово крава дека владата смета дека тоа е," Byrne, изјави Трки Пост казино брод во орландо на флорида.

"На два проценти е премногу сурова данок и премногу искрен.Можеби е време да се погледне на алтернативни даночни со цел да се спаси работни места на толку многу луѓе како овие се непотребни работа загуби казино брод во natchez ms. "Малиот bookmakers и независните ќе бидат избришани надвор, ако ние не." казино cours gambetta лион 3.