казино брод во њу орлеанс

На Буена Виста Rancheria бенд од Мене-Wuk Индијанци конечно доби финансиска поддршка за својата долго-негувале сон на казино во Amador Каунти, Калифорнија.Но, за жал, тоа доаѓа во форма на ѓубре врска со највисоки каматни стапки се гледа од финансиската криза.Според Меѓународното Финансирање Преглед, племето ќе плати 14.425 проценти од $205 милиони бонд, повеќе од двојно од 6.28 проценти на просечната каматна стапка на НАС ѓубре обврзници.Бонд инвеститори наплаќаат високи стапки бидејќи за ѓубре обврзници обично се издава на шпекулативни проекти со неизвесна на приходи или недостаток на обезбедување, но Мајчин Американски племиња имаат тенденција да се наплаќа дури и повисоки, бидејќи инвеститорите се загрижени тие ќе се борат да остварат кредитори' права против суверена нација ако проектот оди банкрот.Ѓубре обврзници се со висок ризик, висок поврат возила за инвеститорите, и Буена Виста Rancheria потфат секако содржи елемент на ризик.Постојат повеќе од десетина казина во рамките на 100 милји на проектот, со многу подобри услуги.Минатата недела, САД Врховниот Суд им даде се оди напред за Wilton Rancheria племе да се изгради казино во Elk Grove, само 30 милји далеку.Проектот има финансиска поддршка од Бојд Игри, и ветува 110,000 квадратни метри казино кат со маса игри и 2500 слотови, а 302-опременост на хотелска кула, ресторани, а од областа на најголемата конвенција простор надвор од центарот на Сакраменто.На Буена Виста проектот е помала и со помал број на слотови, но тоа ќе дојде со оперативен и маркетинг влијание во форма на Цезар забава, кои ќе управуваат со казино во име на племето како Harrahs NorCal Казино.Гувернерот на калифорнија Џери Браун потпишан компактен со племето во 2016 година, која бара од неа да се преговара за договор со Amador Каунти.Но каунти е против проектот од казино прв пат беше предложен уште во 1999 година, напредок е stymied со постојан судски постапки.Округот има тврдат федерално признат племе не е "вистински племе." На Мене-Wuk Индијанци исчезна од падините на Сиера Невада 150 години.Племето дека првиот лебдеше идејата на казино речиси 20 години се состои од еден средовечни жена, Donnamarie Potts, и нејзините две возрасни деца казино брод во њу орлеанс. Potts подоцна беше предизвикана од друга жена, Rhonda Morningstar Папата, кој тврди дека таа била последниот преживеан возрасни член на племето.На Potts беа пронајдени да имаат не Ми-Wuk крв лоза и, на овој ден, Папата останува шеф на племенски совет.Без оглед на нејзината големина, сепак, Буена Виста Rancheria бенд е федерално признат и судовите имаат двострано со племето.Сиромашните племенски член.Мислам дека племето е 1 лице или 1 семејство.......Без оглед, тоа лице ќе се направи многу пари додека се искинале off.Има смисла?Звучи како тие само се префрла и нека Цезар повик снимки. казино cours gambetta aix en прованса.