казино Gran Via кодекс на облекување

"Тоа е еден навивач работа, и тоа се случува." Спортски повреди експерти беа брзи да opine на Твитер нивната дијагноза.Д-р.Брајан Кол, тимот лекар за Чикаго Булс и Белата Сокс, рече, "Ако patella дислокација без изгубат дел од' рскавица, може да се 2-3 недели soonest.Ако се изгубат дел исфрлен надвор од бедрената коска или patella ќе треба 6-8 недели." Копија Мет Мур одигра добро во олеснување, фрлање 10 комплетирање на 19 обиди за 117 метри и 57-двор тачдаун помине.На Шефовите лесно се опфатени три поени беа забележување на т.н " на Broncos.Исходот беше биста за oddsmakers, како што повеќето се изјасниле тешки акција на Канзас Сити.Еден исклучок е Вилијам Хил, кој рече тоа зеде $110,000 се обложуваат на Broncos.Пред да четвртокот ноќта е игра и Mahomes' повреда, FanDuel sportsbook имаше Канзас Сити Шефовите на +850 да победи на Супер Боул 54.

Mahomes' МВП шансите се, исто така, издолжување.Пред четврток, тој беше тешка омилен на (+230) да победи неговиот втор последователен МВП.Сега, таа линија е на +1400 казино gran via кодекс на облекување. Тоа беше трет зад себе само на New England Patriots (+260) и Њу Орлеанс Светии (+700).Со Mahomes' неизвесна иднина, на Шефови' title шансите се издолжени на +1200 казино gran via мадрид espagne.
The San Francisco 49ers на +1100 сега имаат пократок шансите од Началници, и Green Bay Packers споделување на +1200 линија.Говорејќи на Packers, Арон Роџерс и компанија ќе патуваат во Arrowhead следната недела да се игра Шефови – веројатно без Mahomes во играта.Играта е NBC е недела Вечер Фудбал емитува.На Шефови беа практично се гарантира место во плејофот од oddsmakers како да се даде покер чипови. Russell Вилсон е омилен на +150, проследено со Deshaun Вотсон (+300), Кристијан McCaffrey (+900), и Арон Роџерс (+1000). како да се даде во покер чипови. И покрај нивната победа над Broncos, на Mahomes мерење на тежината е во голема мера на Канзас Сити е postseason outlook како да се даде покер чипови.