како да се даде покер

Холандски социјални игри облека GamePoint има стекнато Израелскиот социјална казино инвеститорот Среќа Геном.Во вторникот, GamePoint – Хаг-компанија со седиште зад разни мултиплеер онлајн бинго, картичка и казино игри, најави договор за да се здобијат со Тел Авив-базирани софтверски фирма Среќа Геном, на две-годишниот облека зад Слотови Лудост мобилни и Facebook платформа, која има над 60 социјална казино наслови како да се даде покер.

GamePoint извршен ДИРЕКТОР меѓу м Endt рече стекнување означен "голем чекор напред во нашиот раст амбиции во социјалната казино игри." Среќа Геном игри имаат беше симната над 4 милиони пати, со најголемиот дел од неговите клиенти кои живеат во Северна Америка и Австралија.Договорот ќе видите Среќа Геном го задржат своето име, додека неговата 10 вработени – вклучувајќи основачите Човек Ездра и Liat Adir (извршен ДИРЕКТОР и шеф на производот, соодветно) – ќе остане тешко на работа на компанијата центар за развој во Тел Авив.Среќа Геном планира двојно да го зголеми својата работна сила во текот на наредната година, со повеќето додатоци очекува во производот и маркетинг позиции.Среќа Геном е основан надвор од пепелта на Win Интерактивни, поранешниот социјални игри рака на Bwin.партија дигитална забава, кој одлучи да излезе на слободно-игра бизнис во 2015 година како да се дадат пари во zynga покер. Ездра и Adir, кои би работеле во Победи за околу една година, се одлучи да се купи Победи средства и филијала на сопствените.Договорот, кој е, наводно, се во вредност од $12.5 m, во minnow во споредба со овој месец $825m продажба на IGT е DoubleDown Интерактивни да Јужна Кореја е DoubleU Игри или минатото лето е $4.4 б продажба на Цезар Интерактивни е Playtika социјални игри поделба на Кинескиот конзорциум.Среќа Геном е Езра се согласија дека социјалната казино пазар "е управуван од страна на големите компании во областа, а со цел да се справат со нив, ресурси се потребни за мали компании" како неговиот како да даваат пари на zynga покер. Teaming со GamePoint, "значаен играч во оваа област, се очекува да ни помогне во нашата глобална експанзија напори и реализацијата на нашиот потенцијал." Во другите социјални казино вести, PlayStudios има само објави редизајнирана верзија на својот популарен myVegas Слотови стан громот долина casino resort јадење. PlayStudios извршен ДИРЕКТОР Ендрју Паскал вели дека неговиот тим е "да работат неуморно за неколку месеци" на нов стан, кој тој го нарекува "најзначајните производот ажурирање ние некогаш сум ја испраќаат." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre громот долина casino resort настани.