сите победи казино бонус кодови

Во Алабама лотарија, бил поддржан од страна на Гувернерот на Роберт Бентли (R) тесно положиле Државна Куќа на Претставници доцна во четвртокот ноќта со гласање на 64-35. На извештај на 99 законодавците squeaked од 63 минимум гласаат услов да се помине законодавството на Сенатот.Тоа беше втората анкета на ден да се движат Сенатот Бил 3 на спротивната комората.Порано во попладневните часови, само 61 претставници го поддржа нацрт-законот.При второто гласање се одвиваше околу 11:30 часот, Reps.
Kelvin Лоренс (D-Област 69), Darrio Melton (D-Округ 67) и Давид Сесии (R-Округ 105) вклучен нивните гласови на yes сите победи казино бонус кодови. SB3 е гувернер е последна шанса за зголемување на државно финансирање.Бентли вели Алабама, веќе не може да се плати за повеќето основни јавни услуги сите зборови кои може да бидат направени од казино.

"Ние излезе со победа," Бентли изјави на новинарите во средината на ноќта сите победи казино без депозит бонус кодови. "Не нас, но победа за луѓе на оваа држава." "На лотарија е начинот на кој ние можеме да имаме пари за финансирање на основните услуги на оваа држава," Бентли рече.Воведен од страна на Сен малку крик casino resort ресторани. Џим McClendon (R-Округ 11), SB3 ќе директни 90 проценти од лотарија на приходот на државата е Општ Фонд, со преостанатите 10 отсто наменети за Образование Доверба Фонд.Бентли вели дека основното прашање е плаќаат за Медицинска, и на лотарија ќе помогне да се реши тој проблем со обезбедување на дополнителни приходи на Општиот Фонд.Алабама е најмногу религиозна држава во Америка според Стол Истражување.Некои 77 проценти од возрасните велат дека тие се "високо верска," па дури и доколку Сенатот поминува SB3, тоа би можело да се најде уште една пречка во јавноста.Бидејќи SB3 ќе се измени Алабама Уставот, гласач референдум ќе треба да се пренесе на законодавството за да стане закон.Бентли користи една неодамнешна посета на детската Болница во Алабама да garner поддршка за својот лотарија мерка малку крик casino resort телефонски број. "Кој е од неморални: Купување на пет лотарија билети со парите заработени или дозволувајќи им на децата да се умре?" гувернерот побара.Бентли е свежи исклучување на наводниот скандалозно афера со поранешниот брак виш советник.Бентли и неговата сопруга разведен во 2015 година. Гувернерот призна да постапува несоодветно со помошник но негираше имаат сексуални односи со мажена жена.Една разведена политичар со побарувањата на работа уште добиваат законодавна поддршка во Алабама истакнува очајна состојбата на државните финансии.Нови гласини неодамна се појавија дека Бентли не е само по лотарија но е, исто така, работат во тајност со Poarch Крик Индијанците да се изгради племенски казино.Племето ќе наводно плати на државата еднократна исплата од $250 милиони евра.Бентли е одбивањето на оние побарувања, премногу малку крик casino resort промо код. "Мојата цел е да имате едноставен лотарија за да им помогне на нашиот народ и да го реши на децении стар проблем се занимаваат со нашите општи фонд," Бентли рече оваа недела малку крик casino resort shelton.

"Објавија гласините дека имам тајно, или отворено, преговараат компактен со Poarch Крик Индијанци е очигледно погрешни." На Poarch Крик племе е само федерално признат индијанци група во Алабама.Бендот во моментов работи на три места-само казина..