Mejores Torneos де покер на интернет

Секојдневно фантазија eSports оператор Vulcun има отпуштени од една четвртина од вкупната работна сила, како дел од својата "транзиција" планови.На Работ објави дека компанијата мораше да се прости 14 луѓе од својот 55-член на персоналот, или околу 25 проценти од вкупниот број на Vulcun луѓе.Во е-маил до Работ, Vulcun ко-основач Али Moiz рече дека отпуштања беа дел од "болно, но неопходен процес" како компанија преоѓа во друга насока mejores torneos де покер на интернет. "Ние сме активно помагајќи им на овие луѓе бараат нови работни места," Moiz кажано вести штекер.Тоа е некој чуден пресврт на настаните за компанијата, кој го имаше на кој има "најголемата награда базени во фантазија спорт." Во неговата веб-страница, Vulcun рече дека има исплатени повеќе од $10 милиони евра на играчи на изминатата година, истакнувајќи дека тоа имаше околу 16,000 играчи во една од неговата содржина во изминатите 24 часа.Компанијата може да биде на нагоре и нагоре, но фантазијата eSports пазар неодамна се погоди со правни тешкотии по дневниот фантазија спорт оператори DraftKings и FanDuel почна додавање на eSports во нивниот арсенал.Двете главни дневни фантазија спорт оператори имаше натопена своите прсти во конкурентна игри базен преку FanDuel набавка на AlphaDraft и DraftKings' лансирањето на во-куќата нуди.На почетокот на овој месец, Vulcun најави дека ќе престане прифаќање на вистинската пари фантазија wagers на eSports тимови поради регулаторни загриженост во сад.Во известување, компанијата изјави дека ќе "фаза од плати фантазија" со почеток Јан mejores слотови став ganar dinero. 14, која, патем, исто така, го означува почетокот на новата сезона на Лигата на Легенди Шампионатот Серија.Според компанијата, на "тековната законска пејзаж" во сад го има направено тоа "тешко" за Vulcun да ја исполни својата цел за правење на eSports повеќе ангажирање и забава преку фантазија wagering mejores sitios став jugar покер на интернет. Moiz реков На Работ да се очекува "повеќе информации" за компанијата "нова насока доаѓа кратко време во наредните неколку недели." Во меѓувреме, извор близок на прашањето, изјави на вести штекер Vulcun неодамна стекнати компании поврзани со eSports стриминг.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre mejores y peores манос де покер.