Mejores Y Peores манос де покер

Макао рекорд-busting приходи се кандидира во октомври беше нешто многу луѓе видов доаѓа како месец се случува.На почетокот раш доаѓаат од Златна Недела одмор поставите тон за месец и моментумот е генерирана не леснотија како на месец отиде заедно.На шест оператори во Макао, најголемиот придонесувач во ЧЕТКА е 36,5 милијарди долари во казино коцкање приходи остана SJM Holdings Ltd.Најголем оператор во коцкање дестинација изнесува 26% од месечната бруто игри приходи, проширување на своето водство од своите конкуренти со tacking во уште еден процентен поен од своите броеви во септември.Исто како и евиденцијата на приходите, SJM е продолжение се одржи на врвот на самото место во уделот на пазарот не се фати многу луѓе со нивните панталони надолу.Но, она што не, барем до одреден степен, беше Песок Кина губи второто место да Галакси Entertainment Group Ltd.Да, тоа не беше толку одамна кога Песоци беше во право во потпетици на SJM за удел на пазарот надмоќ, но во октомври, Шелдон Adelson-во сопственост на компанијата мораше да се земе backseat да Галакси Забава, кој заработи 21 отсто од уделот на пазарот на маса во споредба со Песок' 20 проценти.Очигледно, тоа беше случај на Галакси заработуваат два процентни поени од своите септември броеви и Песоци губење на истиот удел во истиот месец.Дин Места имиња втората фаза Cotai проектот "Wynn Дијамант" Во врска со Macau вести, Дин Установи' екстравагантни 20.6-хектар сајт во Cotai е обликувањето да биде голем проект и втората фаза на развој е и официјално е дадено име: Дин Дијамант.Дека институцијата се очекува да настапат многу не-игри објекти, вклучувајќи 15,000-седиште арена дека ќе бидат повикани на Дин Дијамант Колосеумот, да се оди со поголеми хотелски соби и голем број на мало и јадење опции.Откако двете фази се веќе завршени, Дин Дијамант е фиксиран за дополнување на првата фаза на развој, Дин Палата, која веќе е во изградба со рок за да се заврши некаде во почетокот на 2016 година mejores y peores манос де покер.

За разлика од Дин Дијамант, Дин Палата се случува во куќата на најмалку 500 коцкање маси на врвот на 2,000 хотелски соби, 10 ресторани, ноќен клуб, и голем број на high-end продавници.Тоа е многу да се развиваат, со што се објаснува зошто Дин е бомбардирањето од $4 милијарди евра само за оваа фаза сам.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блек џек џуџе сл дрво.