блек џек E сок преглед

Светската Серија на Покер Европа (WSOPE) Главниот Настан достигна третиот ден на акција и Dominik Nitsche води брка пакет кој вклучува WSOP Играч на Годината (POY) наслов ловец Daniel Negreanu Кога ќе се покриваат покер вести од најголемите турнири во светот тоа е за сите на броеви блек џек e сок преглед. Negreanu е двојно се дојде преку Жан-Мишел Texier кога Дете Покер rivered рамна да се извлече од сите тесто од Texier кој беше држи врвот пар со ace-џек.Ниво 11 – Актуелниот Шампион во и Надвор Фил Hellmuth не ќе стане првиот WSOPE back-to-back Главниот Настан шампион откако беше елиминиран од страна на fanciful Фабрис Soulier.Тоа беше AQ v АК со доминантната рака лежи под носот на Французинот. Soulier ќе го завршите денот со 319k и ќе биде еден од фаворитите за титулата блек џек на пример wsj крстозбор.
Ivey притискање од мали слепи со џеб четири, и многу heftier оџакот на Kurganov повикување на big blind, со кралицата-џек.Тоа беше флип и германски освои кога тој хит рамна.На Devilfish исто така беше елиминиран во Ниво 9, поттикнувајќи лабава-lipped Englishman да се каже: "јас секогаш го изгуби да се мајмуни.' Патрик Shuhl беше цел за неговата злоупотреба како тој се пресели сите-во [Јс] [9h] [5h] [9c] држи патувања nines вода диспензерот со паричка слот за продажба. Yann Dion наоѓање голема масна против Германците ace-кралица, да ја преземе некои дополнителна квалитет надвор од теренот.Конечно, Игор Kurganov е topsy-turvy ден ќе заврши turvy по трчање џеб nines во џеб десетици Ариел Celestino да излезете на турнирот со неколку раце останатите на ден.Првите Пет Чип Точки 1 – Dominik Nitsche – 504,800 2 – Ludovic Lacay – 406,200 3 – Benny Spindler – 345,700 4 – Ариел Celestino – 325,000 5 – Фабрис Soulier – 319,000 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. 375 играчи секоја платена €10,450 да учествуваат во Главниот Настан и кои создадоа вкупната награда басен на €3.6 m вода диспензерот со паричка слот.