индискиот казино во Oroville Ca

Поранешниот напаѓач на Арсенал Nicklas Bendtner кој го играше за Арсенал за речиси десет години, racking до 171 настапи и удирање 45 цели за Северна Лондонскиот клуб, призна дека за да се има изгубено повеќе £6m играње покер индискиот казино во oroville ca. Bendtner кој во моментов е слободен агент, исто така, имаат играно за Birmingham, Нотингем Шума и Sunderland во англискиот лига, откри својата коцкање треска, додека во исто време се појавува на дански реалноста покаже Bendtner и Philine, кој тој ја ко-домаќините со неговата девојка Philine Roepstorff.Поранешниот Арсенал човекот открива: "изгубив многу пари, сосема реален износ.Сум свирел многу покер во мојот живот.Јас ја играв против професионален покер играч, бидејќи јас бев 19." "Тешко е да се стави износ за тоа како многу изгубив, но тоа е околу 50 милиони дански круни - £6m.Ова беше за коцкање, забава и неволја." Bendtner продолжи да се истакне дека тој не треба коцкање зависност од проблемот, но, во која се наведува: "јас не би рекол јас сум имал коцкање проблем на сите.Јас отсекогаш сум бил во можност да ја контролира." Опишувајќи го покер игра, Bendtner изјави: "Сепак, во минатото сум играл во навистина големи игри.Една ноќ во Лондон, работите добија надвор од контрола, и тие би можеле да се заврши навистина погрешно all inclusive места мексико казино. "Тоа заврши до не така лошо.Тоа беше нешто што би можело да се живее со.Но, од таа ноќ на, играјќи во висок удел игри е завршена за мене.Од тогаш одлучив да се игра за далеку помали количини.Сега јас најмногу се игра за доброто на играта." "Јас сум поради биде домаќин на покер ноќ со нова група на пријатели.Ние само се стави во 100 круни - £12 - секоја од нив." all inclusive места со казино во бахамите.