онлајн казино малезија 100 бонус за добредојде

The Toronto Raptors беше целосно outclassed од Кливленд Cavaliers на првиот натпревар од Источна Конференција Финалето во 115-84 онлајн казино малезија 100 бонус за добредојде.
Источна конференција карактеристики две екипи кои не споделување на пат кон Источната Конференција Финалето.На Raptors, по 21 години, конечно стигна конференцијата финалето, но тоа е по голем број на не-или - умре игри во еден круг и две од НБА Плејофот.И ние имаме Кливленд кои се тркалање преку Исток со леснотија.Првите шест минути од Источна Конференција Финалето се Игра 1 изгледаше ветувачки за посета Raptors како Cavaliers се појави да биде малку rusty по осум ден пауза.Ова не беше три-точка уривање на Atlanta Hawks видов но, ова само потврдува дека Cavs се повеќе од само три точки за снимање тим.Тоа им помага кога вашите противници се толку загрижени за тоа вештина која тие ја напушти лејн ширум отворени.На Cavaliers поврати интензитет и го чуваат тркалање во вториот квартал онлајн казино малезија bk8 азија. Lebron James, кој постигна 27 поени не ја пропушти снимен во целиот првата половина додека Kyrie Irving, предводена Cavaliers со 27 поени, одигра својот најдобар натпревар против Торонто.На Cavs outscored на Raptors 33-16 во вториот квартал да се земе 22-точка доведе во половина.На Raptors се обидел да го направи тоа респектабилна во третата, но Cavaliers беа премногу.Тие ја водеа 95-67 на крајот од три и се грижеше за бизнис во четвртото место онлајн казино направи вистински пари. DeMar DeRozan имаше 18 поени за да го доведе на Raptors и Кајл Lowry, кој постави високи очекувања откако ќе off за 37 во Играта 7 победа над Топлина, беше ладен како мраз во Игра 1, додавајќи само 8 поени.На Cavaliers ќе имаат шанса на земање на 2-0 серија доведе во Игра 2 во четвртокот во Кливленд и тие изгледаат како тие никогаш не може да се изгуби уште една игра.Обложување Шансите за Игра 2 Кливленд -12 Торонто +12 Шансите Учтивост на Oddsshark Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre парични казино бонус без депозит потребни.