парични казино бонус без депозит потребни

Опозицијата Индискиот Национален Конгрес политичка партија, наводно, изјавил дека тоа нема да се обнови алкохол лиценци на шест префрлани казина во Гоа ако тоа завршува победа е целосно мнозинство во малите крајбрежни државата е во тек на локалните избори.Според извештајот од Време На Индија весник на изборите во Индија е најмалата држава почна на 2 февруари, но официјалните резултати не се очекува да биде објавен пред 11 Март со централно-лево Индискиот Национален Конгрес се борат на поконзервативни Bharatiya Janata Партија за целокупната контрола на Гоа Законодавно Собрание.На Bharatiya Janata Партија освои 21 од 40 П Законодавно Собрание места на последните избори во Март, 2012 година, делумно на задната страна на ветувањето за да го затворите државата е варијабилна и земјиште базирани на казина, но тоа досега не успеа да се исполни ова ветување среде тврди дека на места се одговорни за околу 10,000 директни и индиректни работни места и помош за да привлече барем некои од 2.9 милиони туристи кои ја посетите областа секоја година.Но, Индискиот Национален Конгрес, наводно, прислушувани во оваа анти-коцкање расположение, со тоа што итно затворање на казина, голема штица на својата изборна кампања и покрај фактот дека партијата е на власт кога Гоа легализација на слотови во 1992 година и лиценцирани својот прв лебди казино, на Deltin Caravela од Делта Corporation Limited, во 2002 година парични казино бонус без депозит потребни.

Индиски Национален Конгрес предводена владата во Гоа потоа се лиценцирани уште пет префрлани коцкање установи во 2008 година и мали западна држава на околу 1,8 милиони луѓе сега е дом на 14 земјиште-базирани и варијабилна казина, вклучувајќи го и Mandovi Река-врз основа Казино Гордост и Казино Карневал од операторот Гордост Група казино парични фармацевт крстозбор поим. "Откако ќе се формира владата, јас можам да ве уверам ние нема да се обнови акцизните дозволи на оф-шор казино садови откако ќе истече на 31 Март," Girish Chodankar од Индија Национален Конгрес' одлучување Сите Индија Конгрес Одбор собранието, изјави Време На Индија казино пари однапред не pin.
"[Од Индискиот Национален] Конгресот на партијата ќе се преземат соодветни правни лекови за да insulate својата одлука да се забрани продажба на алкохол на оф-шор казина од било правни импликации.Ние ќе мора да бидете сигурни дека казино оператори не предизвик нашата одлука во судот." казино мк кодекс на облекување.