црвено правец на казино Yelm Wa

Неодамнешните ограничувања на автоматски епови машина (БАНКОМАТ) повлекувања во Макао, треба допрва да влијае негативно на посебен административен регион е казино индустријата, според Унија Игри Хартии од вредност Asia Ltd.Бројките објавени од страна на Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) покажа јули гејминг приходи притискање MOP23 милијарди долари (US$2.86 милијарди долари), а растот на 29 отсто во однос на истиот месец минатата година, речиси 15% повисока од јуни е резултат и на најголемите година на година месечна добивка од февруари 2014 година црвено правец на казино yelm wa. "Со јули е над-консензус GGR во rearview тоа се појавува, како што имаше очекува, дека немало мерливи влијание од инсталацијата на KYC [знаете вашиот клиент] мерки низ Macau е Банкомати," Сојузот Игри аналитичар Грант Govertsen се вели во забелешка.Носителите на Кина-издадени UnionPay банкарски картички беше кажано во јули дека тие само ќе бидат во можност да се повлече пари во градот состојба на Банкомати, што им овозможи на лице за препознавање на верификација.На ред дојдоа неколку недели по Macau владата рече дека тоа ќе бара повеќе нападни безбедносни проверки во Банкомати.Носителите на UnionPay банкарска картичка, особено оние од Кина, ќе мора да ги скенира нивните лични карти на Банкомати и исто така помине лицето признавање скенира пред тие ќе бидат во можност да се повлече пари.На "Големиот Брат"-стил безбедносни проверки беа дел од специјалниот административен регион е мерките за заострување на парични текови ограничувања надвор од Кина ќе мистика езеро казино. "Ние продолжуваме да веруваме дека овие мерки не беа ставени во место да трик на раст на GGR (ВИП или маса), туку приказ на мерки како општ капитал контрола мерки со цел да се забави широка прашање на не-казино посетителите на Макао доаѓа на пазарот со јасна намера за повлекување на Хонг Конг долари надвор од нивните renminbi сметки," Govertsen рече.Јули е позитивен резултат, исто така, означува една полна година од Макао почна својата нагорна траекторија по доживува повеќе од две години на последователни месечни игри приходи се намалува.За година-to-date, Макао гејминг приходи е речиси 19% да MOP149.3 милијарди долари.Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) кредитираат многу на Макао добивка да ја врати на VIP коцкари, чија зголемување на довербата во двете трошење пари во Макао и се гледа трошење пари во Макао е на доволно екранот во последните квартални извештаи на Макао казино оператори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre затворен.