малку крик Casino Resort Shelton Wa

ЏЕКСОН, Мис. — Сопственик на Biloxi е Margaritaville казино има поднесе барање за Поглавје 11 за стечај заштита вторник, само неколку часа пред сослушувањето каде што сопственикот на имотот со цел да се заплени имотот.На поднесување од страна на MVB Холдинг ДОО во U.

отворена постапка за Стечај Судот во Gulfport следи казино е исклучување на во понеделник навечер.Не Dornan, адвокат од сопственикот Глина Точка ДОО, рече компанијата планираше да побара Harrison Каунти Коло Судија Мајкл Одделение за да се даде контрола на имотот во средата претрес.Глина Точка се вели во судот трудови во јули дека MVB нели плаќа кирија од казино отвори во 2012 година и се должи на повеќе од $3.8 милиони денари, плус 500,000 долари во даноци кои Глина Точка мораше да се чекор во и платите на Margaritaville име.На стечај замрзнува на државниот суд случај, оставајќи судија за да ги подредите нештата.Глина Точка беше barricading влезовите со конкретни сообраќај бариери како MVB претставки.Боб Бирд, а стечај адвокат за MVB, рече оние барикади подоцна беа отстранети.Глина Точка е сопственици вклучуваат Симулациите семејството на Hattiesburg, Заливот Централна Морски плодови и Т Мајки Развој Cos.Дека последната компанија е контролирана од страна на Томас Brosig, Margaritaville оригиналната извршен ДИРЕКТОР малку крик casino resort shelton wa. MVB рече во својата стечај поднесување дека нејзините средства и долгови се двете помеѓу $10 милиони и $50 милиони евра.Компанијата наведени 164 кредитори и $4.2 милиони евра во необезбедени долгот, вклучувајќи $1.38 милиони должи на Рој Андерсон Корп На Biloxi изведувачот изградена на 81,000 квадратни метри комплекс, во која беа вклучени 25,000 квадратни метри казино нема слободни термини на mbr на дискот. MVB, сопственост на 40 инвеститори, се проценува обезбедени кредитори ќе тврдат дека сите преостанатите средства и необезбедени кредитори ќе добиете ништо.Бирд рече дека и покрај Глина Точка, lenders, исто така, ќе биде меѓу Margaritaville е голем обезбедени кредитори.Компанијата објавен во јули дека тоа ќе се затвори казино, велејќи дека тоа не бил во можност да постигне договор со Глина Точка. Margaritaville е 371 вработените ќе бидат исплатени до петок.Ален Godfrey, извршниот директор на Мисисипи Игри Комисија, изјави Сонцето Хералд дека агенти беа на лице место кога казино, затворен во 10 стр.м.Понеделник и остана во вторник.
"Тоа беше многу точен," рече тој на исклучување.Внатре пари се смета и Margaritaville обложување чипови ќе бидат уништени, нормално, од сечење, Godfrey рече. Margaritaville е вториот Мисисипи казино да се затвори оваа година, по Цезар Забава Корп shuttered Harrah ' s Tunica Hotel & Casino во јуни.Пејачот Џими Buffett лиценци името на неговата позната песна, но не го споделување на сопственост.Неговата Margaritaville Претпријатија е наведена помеѓу необезбедени доверители, должници повеќе од $56,000. Мисисипи Гејминг Комисија дозволено Margaritaville, на $62 милиони проект кога таа се отвори во Мај 2012 година, да се гради без хотел.Аналитичарите се сомневаат своите мали димензии, кои водат кон повисоки инвестиции барањата за нови казина.Тоа значи дека секој нов сопственик би можеле да имаат проблеми со добивање на нова казино лиценца, без значителни инвестиции во локација изолиран од Biloxi други казина нема слободни термини на mbr на диск. "Откако ќе се затвори до тоа е сосема нова игра со топка," Godfrey рече.
Margaritaville е сопственици имаше најави планови за инвестирање на уште една $64 милиони евра да се изгради 250-соба хотел и санација на казино. нема слободен инструмент слотови достапни.