Parx Online Casino Pa Real Money

Вторник 12 Март 2019 – SIS (Спортски Информации Услуги), водечки снабдувач на 24/7 обложување услуги на мало и онлајн оператори на глобално ниво, има назначено Kinna Пател како свој нов Шеф на Софтвер за Испорака.Пател има 25 години работно искуство за организации од целиот свет, specialising во .НЕТО развој, како и проект, програма и тимот за управување.Таа претходно работел за Ladbrokes како оператор е Постар Испорака Менаџер, одговорен за меѓународно дисперзирани тимот за развој и надзор на своите sportsbook испорака во повеќе јурисдикции parx online casino pa real money. Kinna се приклучува на СИС од автомобил за изнајмување на фирма Претпријатие за Рент-А-кар, каде што таа се одржа позицијата на Агилни Проект Менаџер за своите Европски online систем за резервации.Претходно, таа работеше за системите за плаќање компанија Vocalink, како и RCI Banque и софтвер и ИТ услуги компанија 1Е.Во својата нова улога, Пател ќе биде одговорна за надгледување на испораката на софтверски проекти низ сите на СИС производи, вклучувајќи го и неодамна започна иновативни нови esports обложување на производот, SIS Конкурентна Игри, како и нејзината 24/7 Live Обложување Канали parx online casino pa app.

Kinna Пател рече: "јас сум воодушевен да им се придружија SIS и да биде уште еднаш да работат во рамките на спортско обложување сектор, еден од највозбудливите индустрии во светот parx online casino no deposit bonus codes. "SIS има гордее со наследство на доставување на крај-до-крај обложување решенија, вклучувајќи и во живо слики на спортски настани да оператори во целиот свет, и јас сум со нетрпение очекувам да се вклучени во многу успешна операција за да го подобрат тоа уште повеќе." Доминик Matthews, COO на SIS, рече: "Kinna е термин фантастични вести за СИС.Таа е многу искусен поединец кој има работено за глобални организации, со досие за доставување на главните ИТ проекти.
"Со додавање на Kinna на нашите постојано проширување тим, ние сме во силна позиција да продолжи со обезбедување на нашите оператор партнери на глобално ниво со еден свет-класа на услуги на 24/7 live обложување содржина која им помага на дискови bettor ангажман и ја зголемува приходите." За SIS SIS (Спортски Информации Услуги) е доверлив партнер на глобалната обложување индустрија за над 30 години, снабдување живеат 24/7 обложување услуги на интернет и мало обложување оператори.Нашите коњ и greyhound трки содржина може да и помогнат на клиентите ангажирани и да се зголеми живеат време на интернет и во продавница. SIS обезбедува оператори со крај-до-крај " решение за коњ и greyhound обложување вклучувајќи податоци, живи слики, цени и деривати, создавање на обложување на настани за да помогне да се вози профитабилна продажба.За повеќе информации за SIS ве молиме посетете ја www.sis.tv земјата клуб. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино launceston бафет.