орел планина казино велигден Porterville

По повод одбележувањето значаен чекор напред во регулиран пазар на Романија, иновативни слот игра инвеститорот, Wazdan, обезбедени нивните сертификација во првите денови на Март, овозможувајќи им да ја испорача игри да играчи во уште еден регулирани Европска земја.Оваа нова сертификација да ја испорача топ-ниво Wazdan игри во Романија се одбележува шестата Европскиот пазар сега се отворени за Wazdan, со велика БРИТАНИЈА, Шведска, Малта, Литванија и Латвија сите сега се обезбедени.И Данска, Португалија, Шпанија и сите во тек, со потврди на сертификација очекува да биде објавен подоцна овој месец.Бидејќи обезбедување на сертификација во Романија, Wazdan официјално ги објави своите врвот 30 игра наслови, ставајќи нивните најдобри нога напред до високо предвидување толпата на играчи и партнери.Во Романија, оператори сега може да имаат корист од свежа содржина е добиена од Wazdan да леле своите играчи и го зголеми својот ангажман со Единствена Wazdan Карактеристики кои Wazdan сам понуда преку нивните игри.Овие Уникатни Wazdan Карактеристики им овозможи на играчите да се прилагоди на нивната игра на нивните лични преференции – без разлика дали тоа е забрзување на нивните игра со Ултра Брз Режим, прилагодување на нестабилноста со нивниот свет-прво, патентиран Нестабилноста Нивоа™, со користење на Ултра Лајт Режим, или supersizing приказот со Голем Екран.Овие карактеристики се кодирани во секој Wazdan игра, вклучувајќи врвот 30 објавен во Романија, кои се достапни преку директни интеграции, како и преку агрегатори како што Playtech, iSoftBet или EveryMatrix, да споменеме само неколку.На нов сертификат, Andrzej Hyla, Раководител на Продажбата на Wazdan вели: "Примање на сертификација во Романија е голема победа за Wazdan, дозволувајќи ни да ги поддржи нашите партнери и да ги прошират нашата стапало низ Европа.Ние сме среќни да понуди да романските играчи и оператори на нашиот ги собереш на топ 30 најдобри Wazdan игри да се одбележи овој нов пазар и да ги поставите темелите за силна односи да дојде." орел планина казино велигден porterville.