Giochi Gratis Slot Da Bar

Калифорнија Племенски Бизнис Алијансата не сакате Pokerstars во регулиран државниот пазарен Минатата недела објави дека меѓународниот онлајн покер гигант Pokerstars е во партнерство на преговорите со Morongo Бенд на Мисијата Индијанци и три големи Јужна Калифорнија картичка клубови да нудат онлајн покер во Калифорнија (види го претходниот InfoPowa извештај) има предизвика негативна реакција од Калифорнија Племенски Бизнис Алијансата.Во соопштението сабота, претседавачот на трговска асоцијација и благајник на Paskenta Бенд на Nomlaki Индијанци, Лесли Lohse, рече дека наводно разговори се случи во контекстот на времето во онлајн покер легализација дебата, со две сметки во моментов пред државното законодавство предлагање на различни внатрешни легализација и на регулаторните режими giochi gratis slot da bar.

Lohse укажува дека критично прашање во политичка дискусија на кои ќе им биде дозволено да им понуди на онлајн покер во Калифорнија, и вели дека што се однесува до CTBA е загрижен, само кандидатите кои ги исполнуваат највисоките регулаторни стандарди – таа се вели дека "како што се оние кои се користат во регулирањето на Индиски игри" – треба да биде дозволено да влезат на пазарот.Со оглед на protectionist природата на претходната Калифорнија дебати, InfoPowa читателите може да се погоди она што доаѓа следно....напад на ингеренциите на Pokerstars giochi gratis poker texas hold'em. Lohse recaps историјата на Pokerstars активност во САД, нагласувајќи дека тоа не престане операции по усвојувањето на UIGEA во 2006 година, и детали својата масивна Црна петок казнени населба, иако таа не се признае дека Pokerstars не беше потребно да се признае грешка во граѓанското случај започна од страна на владата на САД.Однесувањето на Pokerstars во американскиот пазар доведува Lohse да ги предупреди дека CTBA "...ќе силно се противат на каква било законска рамка која им овозможува на PokerStars да учествуваат." На CTBA формирана во 2004 година и се состои од неколку племиња кои беа главно претставена преку истиот адвокат кога тоа се формирани.Групата често се разликуваше на политика и правни прашања од повеќето други племиња во државата.Постојат три член племиња во организација: на Pala Бенд на Luiseño Индијанци, на Paskenta Бенд на Nomlaki Индијанци и Viejas Бенд на Kumeyaay Индијанци.Алијансата е веб-сајт вели дека е заинтересирана во развојот на партнерства и коалиции со истомисленици влади, како и со бизнис заедницата и граѓанските организации, со намера да изгради продуктивни сојузи врз основа на меѓусебното почитување и соработка.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година giochi gratis slot da bar cha cha cha. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] бесплатен покер стан за iphone.