'рбетниот допрете го слотот за слободен онлајн

Неодамнешното истражување со PricewaterhouseCoopers (PWC), покажува дека бруто коцкање приходи (GGR) во Јужна Африка се предвидуваат да се надмине за да R35 милијарди долари во 2021 (£1.85 bn), а 5.1% соединение годишен раст.Јужна Африка коцкање даноци и давачки ќе расте 5,2% сложена годишна стапка на Р3.5 милијарди долари во 2021 'рбетниот допрете го слотот за слободен онлајн. Сепак, застој во економското расте на континентот може да ја оспори неговата коцкање индустрија.Предвидувања за Африка коцкање ќе се темелно анализирани во текот на оваа година МРАЗ Африка.Настанот ќе се одржи во Sandton, Јужна Африка, на 24-25 октомври и ќе се донесе заедно под еден покрив игри претставници од целиот континент и низ светот..Ова е прв пат кога МРАЗОТ беше домаќин надвор од Велика Британија spin247 казино без депозит бонус. "Обложување е еден од најнадежните гранки на iGaming индустрија во Јужна Африка", вели Каталина Lukianenko, COO на ШЕФ.Игри решенија. "Обложување споделување на Бруто Коцкање Промет во Африка се зголемени за повеќе од 40% во текот на 2016 година – 2018, и, според H2 проекции, се случува да се зголеми за 7% во 2023 во споредба со 2018 фигури." Бидејќи обложување е вториот повеќето популарни игри активност во Африка, ШЕФ.Игри решенија ќе пристигне во МРАЗ Африка и да ги презентираат нивните ЕДНОСТАВНИ ЗАЛОГ производ кој ви овозможува да започне и да управуваат со една обложување компанија од почеток.Таа е достапна како Sportsbook и готови решение за земјиште-врз основа на вложување продавници оператори.Исто така, ШЕФ.Игри ќе се пројави со трибина, каде што гостите можат да истражуваат ШЕФ.Платформа, ЕДНОСТАВНИ ИГРИ, ЕДНОСТАВНО да се ОБЛОЖУВААТ, AGames, и ШЕФ.Соработници Платформа spinfinity бесплатно казино чип 2021. "Африканската коцкање е малку тешка сега; сепак, тоа влијае и на континентот економијата преку проширување на приходите и креирање на нови работни места за локалните жители.Треба да се земе во предвид спортско обложување која добива на широка популарност во Африка", вели Каталина Lukianenko кралската аце казино бонус кодови. "Ние веруваме дека, ЕДНОСТАВНО ЗАЛОГ од страна на ШЕФ.Игри ќе ви помогне да се развие оваа коцкање лажат и зајакнување на континентот економија." За ШЕФ.Игри решенија ШЕФ.е независна од светска класа развивачот на софтвер и услуги од висока класа онлајн и земјиште-базирани игри решенија.Јадрото на компанијата, производи и решенија се гејминг платформа, sportsbook и обложување услуги, landbased казино софтвер, филијалата систем, плаќање решенија, сопствени онлајн казино слотови и Бела етикета решенија.ШЕФ.Игри обезбедува консултантски услуги и помага да се добие лиценца, да развијат стратегии, управување со купиле онлајн казино, нуди техничка и оперативна поддршка и им помага на клиентите со добивање на бизнис резултатите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кралската аце казино 300 без депозит бонус кодови 2021.