кралската аце казино Apk преземете

Бојд Игри е продажба на Eldorado Казино во Хендерсон, Невада за да DeSimone Игри за непозната сума.Во соопштението издадено во Лас Вегас медиуми, Бојд, Заменик Претседател на Корпоративните Комуникации Дејвид Strow го опишал местото како "не-основни средства." Како што продолжија да растат со текот на годините, овој имот претставена многу скромен дел од нашето севкупно бизнис", рече тој.Оваа година, знаци abounded дека Eldorado беше ниско на операторот на листата на приоритети.Помеѓу Мај 20 јули, Бојд повторил 26 на негова 29 игри својства низ 10 држави по првиот бран на привремен пандемија затворачи кралската аце казино apk преземете.
Eastside Фабрика, Eldorado, и Главната Улица Станица во Јужниот дел на Невада се трите кои не се отвори.Во август, друштвото доставува документација за градот на Хендерсон, барајќи претставници таму место Eldorado гејминг и алкохол лиценци во не-оперативни статус.Тие не дека додека apprising пратениците дека планот беше да се задржи местото затворени до јуни 2021. DeSimone планови да го рестартирате работење во местото во пролет 2021 каде да остане во близина на казино foxwoods. Компанијата стекнување на Eldorado е мала, но не и нови на Сребро Државата игри сцена.Тоа е дел од Првата Сојузна Realty, недвижности развој фирма основана во 1996 година од страна на Џо DeSimone.Недвижен имот претпријатие беше во бизнисот за речиси две децении пред сопственик стекнати Железничката Помине Хотел и Казино во Хендерсон од MGM Места Меѓународниот во 2015 година каде да остане во близина на казино ilani. Се наоѓа во близина на Hoover Браната, Железничката Помине е најдолго континуирано оперативни казино во земјата каде да остане во близина на казино winstar.

DeSimone доби лиценца од Невада Игри Комисија (NGC) неколку месеци по купувањето на местото на случувањето.Казино е олицетворение на "локалното население" дестинација, како и 80% од неговите клиенти се вклопуваат дека бил и 75 проценти се од Карпата Градот.Во прилог на својата мал, но растечки игри изложеност, Првата Сојузна поседува и закуп бизнис паркови, здравствени служби, и високи домување случувања во Јужниот дел на Невада, и има станбени операција во регионот.Вести на Eldorado Казино продажба доаѓа само неколку дена по Бојд го купиле 64 хектари парцела на земјиште во Elk Grove, Калифорнија, договор со кој ќе се унапреди Wilton Rancheria е племенски музички проект.Компанијата не коментира кога таа ќе отвори Eastside Фабрика или Главната Улица Станица е chinook правец на казино затворени. Eldorado отворена во јули 1962 година и е релевантен во гејминг индустријата историјата, бидејќи тоа е првото казино Сметка и Сем Бојд ко-сопственост.
"Тоа е шарени историја, вклучувајќи биде една од првите казина на пазарот директно во Лас Вегас локалното население, како и да биде меѓу првите казино да имаат женски дилери.Но она на што ќе се сети за најмногу од сè е пријателска средина дека за многумина стана дом далеку од дома", според местото на одржување на веб-страница.Кога нов менаџмент отвора Eldo, се надевам дека тие се построги од тоа колку едно лице gambles во сооднос на слободен пијалоци.На Eldo беше голема место за сите градот drunks.Патрони седна во бар 24/7 добивање натоварени на $1 во машина.Се надевам дека тие се задржи мал град вкус и се стави балансирана комбинација на слотови и видео покер.Мислам дека следната Бојд сопственост да се продаваат е Eastside Фабрика.Имотот беше доста празнат кратко време по Бојд го купиле и Фабрика, туркање патрони во текот на Сем, Град, на следната врата.Јас не мислам дека Главната Улица Станица ќе се продава, но Бојд има направено чудни работи пред.Мило ми е што тие се случува да се ре-отвори ми се случува таму со години ми се допаѓа како една симпатична малку родниот град на казино .И храната е секогаш добра . е ранчот кокошка казино 18 и повеќе.