каде да остане во близина на казино Winstar

24 август, Лондон, велика БРИТАНИЈА – Барселона Филијалата Конференција 2011, организирана од страна на iGB Филијалата, ќе биде домаќин на утрото на конференцијата сесии со посебно во-длабочината на мобилен коцкање фокус.За да се одржи во сала 2 во сабота, на 10-ти септември, на три сесии планирани се следните: "Мобилен Коцкање – Минато, Сегашност и Иднина", "Мобилен: Можности & Пречки за Филијали" и "Мобилен Маркетинг: Како да се Формулира Успешно Кампања." Aideen Кратко, автор на разузнавачки извештај Мобилни Игри: Сеопфатна Стратегија & Пазарот Преглед, индустрија ветеран, консултант и стол за седниците, објаснува зошто 2011 стана како важна година за мобилни коцкање: "За многу индустрија коментатори, 2011 година ќе се гледа како година во која за мобилни коцкање конечно дојдоа на возраст.Откако бил предвесник како "следното големо нешто" за повеќе од 5 години, резултатите се паднати начин помалку од смели проекции за датум, и реалниот раст на оваа платформа само започна со Светското Првенство во 2010 година, каде броеви и предложи до 400% зголемување на платформа за употреба во клучните оператори." Во насока на донесување на заедничка трите клучни аспекти за да се создаде ефикасен мобилен бизнис план – преглед на индустријата, пречки & можности и маркетинг стратегии, делегатите ќе добие сите круг поглед на мобилен коцкање индустрија.Иако мобилни коцкање е уште многу многу во повој, филијалата маркетинг е предвидено да се здобијат со влечење со текот на времето на оваа платформа.Широка недостаток на разбирање на она што се мобилни средства за овој сектор се забавува крст-во текот на филијалата сфера.Сепак мобилни коцкање има доби на интензитет неодамна, и како резултат на тоа, така е во потрага по вистински факти и информации на оваа тема. "По пишувањето Мобилни Коцкање: Сеопфатна Стратегија и да ги Видиш, тоа стана многу јасно дека ова ќе биде една област од голем интерес за филијали" продолжува Aideen "и затоа ќе биде изложен на клучните наоди на BAC и ќе биде придружуван од голем број на истакнати говорници од понудата и операторот страна на индустријата." Барселона Филијалата на Конференцијата ќе се донесе заедно филијали и партнерските програми за оваа есен, со повеќе од 1600 делегати очекува.За да се одржи во Fira де Барселона (Сала 2) на 8-11-ти септември, настанот ќе се одржи 70+ изложувачи и две конференциски маси.Сите индустрија филијали присуствува на целиот настан, бесплатно.Цената за оние кои не се подружници е г 499+IVA, со влезот вклучувајќи четири вмрежување партии, ручек на двата дена, бесплатен wifi пристап, пристап до expo сала и конференциски сали и отворен бар во 3pm на секој ден за неформалните мрежи.Сите присутни се, исто така може да го симнете бесплатен стан на нивните iphone-за да се поврзете со други присутните.Повеќе информации може да се најдат на www каде да остане во близина на казино winstar.
BarcelonaAffiliateConference.com е chinook правец на казино затворени. For Притиснете Прашања контакт: Marit фон Stedingk iGaming Бизнис [email protected] +44 (0) 207 954 3417 За Барселона Филијалата на Конференцијата: https://www е ранчот кокошка казино 18 и повеќе. BarcelonaAffiliateConference.com BAC ќе се врати на каталонски капитал на 8 – 11-ти септември 2011 година да ви донесе поголем и подобар настан.Ако сакате да прават бизнис во iGaming Филијалата на пазарот, Тогаш ова е настан за вас.Како оператор се преземат на време да се сретнат нови филијали или ви помогне да развијат вашите најдобри вршење на филијали лице во лице.Филијалата ќе се приклучи во напредува за да дознаете за да го добиете најдоброто занимава од нови и тековни приклучат програми, да видите што вашите конкуренти го прават тоа, да научат од стручни и врсници и да уживате во овој бесплатен настан.На iGB Филијалата серија на настанот се познати за создавање искуство од почеток до крај; дали преку возбудливи вмрежување партии, интересни конференција сесии, бесплатни ручеци и отворен бар во попладневните часови или дури и едноставно создавање на некоја забава, но бизнис-како амбиент за индустријата за да се исполнат.За iGaming Бизнис https://www.igamingbusiness.com iGaming Бизнис е вклучен во iGaming сектор за повеќе од 8 години.Тие се специјализираат во издавачката дејност и обезбедување на високо ниво на информации iGaming сектор преку списанија, настани, веб-сајтови и интелигентни извештаи.Со над 16,000 соработници, оператори и производителите редовно читање нашите информации off-line и 75,000 онлајн, iGaming Бизнис е најголемата издавачка компанија во рамките на секторот.Ве молиме посетете ја www.iGamingBusiness.com за понатамошни информации.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е ранчот кокошка казино се отвори.