е ранчот кокошка казино 18 и повеќе

Сопствениците на Peppermill Казино во Рено се согласи да плати $1 милиони евра казна за државата игри регулатори по вработен бил фатен со користење на заеднички слот машина "reset" клуч на игри управувана од страна на конкурентски Северна Невада казина, за да украдат сопственички информации.Според утврдена населба поднесена четврток, Peppermill управување condoned работникот активности и го охрабрува да се соберат информации.Три-count жалба против Peppermill беше поднесена во исто време како и договор.На Невада Игри Комисија се очекува да владее на материјата кога таа ги исполнува следната недела во Лас Вегас.На Peppermill е во приватна сопственост од страна на повеќе семејство партнерство и е еден од Рено најголемите казина.На имотот има 1,600 хотелски соби, еден 80,000 квадратни метри казино, 106,000 квадратни метри на конвенцијата простор и 10 ресторани.Во жалбата, на Одбор за Контрола рече Peppermill беше работат во "еден недостоен начин" кога Рајан Tors, корпоративен аналитичар за казино, бил фатен во јули користење на reset копчето на неколку слот машини на Големиот Sierra е ранчот кокошка казино 18 и повеќе. By со користење на копчето, Peppermill вработен бил во можност да научат одредени дијагностички информации за слот машина, како што се игра историја, држете проценти, настан се најавува и игра конфигурација.Во текот на истрагата, одборот утврдил дека Tors се собраа информации за слот машини во Гранд Сиера и во 10 други Северна Невада казина, вклучувајќи го и Eldorado, Циркус Циркус Рено, сиена ја, Атлантис, Железнички Град во Искри, и две казина во Wendover.Според жалбата, Tors била собирање на информации од 2011. Истрагата откри дека Peppermill управување со одобрен и во режија Tors да добијат теоретски задржете процент информации од конкуренцијата е слот машини со помош на "ресетирање" за скролување.Членови на одборот рече Peppermill акции "претставува неуспех .. е ранчот кокошка казино се отвори.

да се вежба дискреција и звук пресуда да се спречат инциденти, кои би можеле да размислуваат за углед на државата Невада и да дејствува како штета на развојот на индустријата." Peppermill Претседателот Вилијам Paganetti потпишан на населбата.Со парична казна, ако е одобрен, ќе биде втората седум-слика казна преданието за помалку на овој месец од страна на агенцијата.Во јануари, CG Технологии, порано Cantor Игри, се согласи да плати рекордни $5.5 милиони евра парична казна, по поранешниот компанијата извршен бил фатен прифаќање на нелегални wagers.Џим Barbee, шефот на Одбор за Контрола технологија поделба, рече клучните познат во индустријата како 2341 копче — е честа алатка која се користи од страна на слот машина техничари да се соберат информации или ресетирате играта следниве верификација на големи џекпот.Повеќето копчињата се генерички и работа на слот машини на сите производители.Со користење на копчето не овозможи пристап до слот е внатрешното работење и нема да го смени исходот на играта е ранчот кокошка казино отворен денес. "Клучот дава техничар за пристап на уредот програма информации," Barbee рече. "На копче ви овозможува да ги прочитате информациите.Тоа е општ клуч во индустријата." Тоа е, исто така, објект на располагање на јавноста, но не преку нормални канали.Проверка на eBay.com пронајдено на повеќе од десетина огласи за "слот машина reset копчето" или "2341 клуч" за неколку производители, вклучувајќи ги и Меѓународните Игра Технологија, Bally Технологии и WMS Индустрии.Цени се движи од $2.99 за еден клуч за речиси $100 за 72 копчиња. слот еден.