е ранчот кокошка казино отворен денес

АТЛАНТИК СИТИ — НА обувки магнат и на тркачката патека оператор кои сакаат да се изгради два нови казина во вредност од милијарди долари во северниот дел на државата се заклучи дека гласачите, ќе се отфрли план во ноември референдум, и тие се завршува своите скапи лобирање притисни за тоа.Поранешниот Reebok претседател Павле Пожарникар и Meadowlands тркачката патека оператор Џеф Gural се вели во заедничката изјава четврток тие се напуштање на Нашиот Пак њу џерси кампања за поддршка на референдумот, цитирајќи внатрешни избирачки покажува дека "оваа мерка е многу веројатно да се помине." Јавноста останува прашањето на гласачкото ливче, и Њу Џерси избирачите се уште ќе гласаат за тоа дали да го одобри два нови казината во близина на Њу Јорк.Но, на крајот од висок профил кампањата во поддршка на новиот казина од страна на мажите кои ќе се изгради нив не augur и за своите шанси.Ако референдумот е поразен, застапниците ќе мора да почека најмалку две години пред ставање на гласачко ливче повторно е ранчот кокошка казино отворен денес. Gural рече на глас-без несакани имаше маестрално кампања преку поврзување на казино предлог за непопуларни државната власт во Трентон.Групите bankrolling тие кампањи се вклучени синдикатите претставуваат казино работници во Атлантик Сити и Њу Јорк, како и Genting Група, Малезија компанија која работи на Установи Светот казино во Аквадукт тркачката патека во Њујорк слот еден. "Знаев дека таму се случува да биде многу пари против нас, но јас не сфаќаат дека ќе го направи тоа на сите околу Трентон, а не за казина," тој рече слот џуди бонус 200 нови земји-членки да се бакнуваат.
Gural рече тој останува посветена на својот предлог за казино во Meadowlands тркачката патека, и тој рече дека се надева дека мерката може да resurface на 2018 гласање.Но клучни детали, како што се даночната стапка казина ќе се плати, кој ќе се добие дека приходи и каде казина ќе бидат лоцирани, ќе треба да се утврди и да се сподели со гласачите пред гласањето, Gural рече.Ниту еден од овие прашања, ќе мора да бидат решени пред избирачите ќе гласаат на референдумот во ноември.Внатрешни избирачки направи за Нашиот Пак њу џерси покажува ливче прашање не 50% до 37 проценти.Противниците на референдумот, вклучувајќи група наречена Трентон Може да ѝ Се Верува, се blanketed државата со реклами предупредување на државната власт не може да се верува да ги задржи и ветувања за тоа каде даночни пари од нови казина ќе одат.Одморалишта Казино Хотел претседател Марк Giannantonio, лидер на Нема Северна Џерси Казина кампања, рече дека неговата група ќе се продолжи со напорите до Денот на одржување на Изборите да се едуцираат луѓето "дека проширувањето на игри надвор од Атлантик Сити е лоша идеја за целата држава." Референдумот ќе побара од гласачите дали да ги одобри до два нови казина во северниот дел на државата, да ве чини најмалку $1 милијарда apiece.Даночните приходи од казина, ќе се дели меѓу програми да им помогне на постарите граѓани, локални заедници, коњ тркачки индустрија и Атлантик Сити, како тоа се бори да се справи со контракција на нејзиниот пазар од 12 казина да осум во последниве години.Но нема детали за тоа каде парите ќе одат, па дури и колку може да биде, биле претставени на гласачите слот само накит делукс слободни. Gural ќе партнер со Хард Рок Меѓународни за да додадете казино на постојните песна во Источниот Rutherford спортски комплекс каде МАК е Њујорк Авиони и Њујорк Гиганти се игра дома игри, и Пожарникар предлага градење на голем casino resort во Џерси Сити, преку Реката Хадсон од Менхетен, во вредност до $5 милијарди долари.На Meadowlands Регионална стопанска Комора, силен поддржувач на проекти, рече дека е "крајно вознемирени" од страна на новости во однос на Нашите Пак њу џерси кампања. казино знак додатен крстозбор поим.