круна казино светлосно шоу пати

Марк 'dipthrong' Herm на врвот на Full Tilt Онлајн Покер Серија (FTOPS) табла за вториот последователен година, и победи на четири месец Црна Картичка Про Спонзорство во процесот.Последниве Живот Надвор од Покер гости, Марк 'dipthrong' Herm, е добитник на Full Tilt Онлајн Покер Серија (FTOPS) XXVII Табла натпревар – вториот последователни година тој го направил тоа круна казино светлосно шоу пати. Herm освои две од триесет настани, плус серија на други импресивни резултати, да pip Нелсон 'FeCoNiCuZn' Maccini на пост од 1061 поени за да 784; Себастијан 'p00cket00' Sikorski беше трета со 747 поени круна казино линкови на организиран криминал.

Herm крена посакувана златна џерси за неговите победи во Случај #5 $530 Мешани 10-Игра 6-Max (153 играчи), и Настан #12 $109 No-Limit Hold ' em Раш Rebuy (258 играчи). Full Tilt чест на нивните табла победници со четири месец Црна Картичка Про Спонзорски договор значење Herm ќе добијат 100% rakeback, ексклузивни Црна Картичка Про стока, и двојна Full Tilt поени.Ние седна со Herm да се зборува за неговата неодамнешна победа и тоа е она што тој имаше да се каже.Како не чувствувате за да се освои back-to-back FTOP табла награди? "Тоа е дефинитивно кул да се освои две во ред, но јас сум повеќе задоволни со себе во всушност победа на неколку настани, и како ми се игра напредуваше минатата година во целина.На FTOPS лидер одбор е еден вид на јачината на звукот врз основа метрички, и јас не мислам дека прецизен опис на општата вештина или ништо." Она што е живот како за Full Tilt мелница овие денови? "Full Tilt е вид на тешко пати во однос на играчот полиња, така и за обемот на играчи на сајтот јас навистина сакам FTOPS серија.Тие имаат некои кул работи таму што го прави забавно – како 25 игра tourney – и јас сум секогаш резултат на варијации на турнири во принцип за да биде креативен и вид на забавни.Очигледно награда базени се капка во кофа во споредба со Ѕвезди, но јас искрено не знам што тие би можеле да направите за да се подобри покрај бришење нивната историја на постоење бил вклучен во голем Црн петок Lederer/Фергусон итн.скандал.Јас не мислам дека Full Tilt Покер некогаш ќе се опорави од тоа искрено, но се надевам дека тие го прават." FTOPS XXVII Табла 1.
Dipthrong – 1061 поени 2 круна казино лиценца одби сиднеј. FeCoNiCuZn – 784 поени 3 круна казино координатите за должина и ширина. P00cket00 – 747 поени 4 pot en bois sur roulette. DinamoRiga1 – 635 5 поени pot limit omaha poker coach.
TomKKK1 – 556 поени Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.