круна казино координатите за должина и ширина

Обложување и Игри Советот (BGC) не е среќен со одлуката од страна на владата на велика БРИТАНИЈА да нареди затворање на обложување продавници и казина.Владата беше обвинет дека се добро информирани во нивните процесот на донесување одлуки и не се има докази за поддршка дека овие места се придонесува за ширењето на COVID-19 појава.Мајкл Dugher, главниот извршен од BGC напиша писмо до Бизнис Секретар Alok Sharma, барајќи одделот за да помогне да се спречи движење за да го затворите коцкање објекти, како тоа ќе се стави десетици илјади луѓе надвор од бизнисот, како и стави индустријата во ризик.Затворање Обложување продавници и казина не биле вклучени во списокот на фирми кои мора да се затвори во области кои владата места под Ниво 3 во новиот coronavirus ограничувања.На коцкање објекти во одбраната велика БРИТАНИЈА области мора да се затвори, иако тие биле повторно од средината на јуни и го имаше строги анти-COVID мерки во место.Тие се користат специјални екрани да се промовира социјално дистанцирање, како и песната и трага системи за да им помогне со било какви случаи кои можат да pop-up круна казино координатите за должина и ширина. Merseyside и Lancashire веќе се погодени од нови нивоа систем и бизниси во Тиер 2 спектар сега се загрижени дека тие ќе мора да го затворите наскоро.На BGC е работа на основниот капитал (Тиер 2 области, има напишано писма до локалните лидери барајќи од нив да излезе во опозиција на принудно затворање поради недостаток на докази дека на овие видови на објекти се шири смртоносниот вирус pot en bois sur roulette. Dugher истакна во своето писмо дека постојат повеќе 6,700 продавници што работат во велика БРИТАНИЈА и речиси 40,000 вработени во земјата.Тој чувствува дека укажување на реформите во обложување продавници не е фер и непотребни како тоа оди против пристап дека владата имаше претходно усвоени.Тоа беше, исто така, истакна дека МУДРЕЦ, комисија која вклучува научни експерти кои ја советува владата во однос на вирусот, имаше изјави дека high street продавници имаат минимално влијание на вирус се шири pot limit omaha poker coach. Dugher заврши неговото писмо, се наведува дека тој се согласува со владата во нејзините напори за да се запре ширењето на вирусот.Сепак, тој се чувствува одлуката да се затвори обложување продавници нема да им помогне на што и наместо тоа, ќе се стави на индустријата во опасност, оној што помага да се кандидира на економијата и донесе Exchequer да обновување.Нуди да се Запре Продажбата на Алкохол Кога веста за претстојната затворање беше најавено, казина во велика БРИТАНИЈА нуди да се запре продажба на алкохол за да се избегне обврската да се затвори уште еднаш.Извештаите покажуваат дека зголемувањето на COVID-19 случаи во земјата се делумно се должи на младите луѓе ќе излезе и пиење во групи.Казина укажувавме дека не служат за младите луѓе и нивните толпата е повеќе во 40-50 возраст опсег.Понудата не чини да помогне, како на владата на велика БРИТАНИЈА отиде напред со својата нова COVID-19 план и позитивни случаи одат во една област, на ниво на ниво на дали, како, што ќе доведе до бизнис затворачи. pot de fleurs geant casino.