што да направите ако вашиот пријател има коцкање проблем

Макао државни органи оценат бруто игри приходи (GGR) за регионот ќе стигне до MOP130bn ($16.2 bn) во 2021, и покрај lacklustre бројки за првата половина на годината.Макао Секретар за Економија и Финансии, Lei Wai Нонг, призна дека казино GGR беше 25% помалку отколку што е предвидено во H1, достигнувајќи блиску до MOP49m.Фигура, сепак, беше врз основа на олеснето патување помеѓу Макао и Хонг Конг, план кој продолжува да се соочи со пречки.Владата се надева дека на претстојните Златна Недела, со почеток на 1 октомври, ќе се обезбеди многу потребните поттик што да направите ако вашиот пријател има коцкање проблем. "Имаме летните одмори, Национален Ден Златна Недела, на гп во ноември, плус декември – традиционално време кога луѓето одмор", рече Секретарот openfoam не постојат доволно начин достапен во системот. Angus Чен Ши-скут, раководител на Хонг Конг стратегија, изјави дека на маса-пазар клиенти, најверојатно, ќе влијанието казино профит најмногу, дури и во пред-пандемија пати тие придонесоа повеќе од 80% до EBITDA.Експерт, исто така, верува Macau ќе се прошири сегашниот концесија за најмалку две години, дури и ако Владата неодамна изјави дека нема планови за екстензии.Во исто време, Макао е во потрага да се измени своите гејминг индустријата закони.Прегледот треба да вклучува одблизу на под-концесии, регистрација прашања за некои од својствата, па дури и на "астрономски вредноста на преостанатиот чипс", како цитиран од Азија Игри Кратко.Јавните консултации најверојатно ќе биде лансиран кон крајот на годината.Назад во пролет, законодавците прашани за консултации за да се одржи во средината на август, најдоцна, да им даде повеќе време за да се разгледаат можните законски промени.Двете јавни консултации и на разгледа игри закон, најверојатно, ќе влијанието на сегашните и на идните игри лиценците во Макао. отварање на казино во онтарио.