Slotastic казино најновите бонус кодот

Ли Дејви зема теорија на кои работат насекаде во светот да се екстремни од онесвестува парче за исчезнати PokerStars Голема Трка додека седи во еден од светските најмалите автомобили.Она што го ебам не е во ред со луѓе, овие денови?Жими се, во 20-години време, ние ќе одиме во текот на трупови на срцева слабост жртви и вината на "Старбакс".Јас сум посетија две продавници во просторот на десет минути, и тие се ѕид на ѕид спакувани.Се колнам луѓе се седи на бог пиење на зашеќерени срање.Па јас мора да се решат за мојот пријател автомобил.Тоа е еден од оние Fiat 500 е.Јас не сум голем, но овој е мала арсен автомобил.Имам лаптоп заклани меѓу воланот и мојот папокот, и јас сум churning еден од.Тоа е 4.47 часот.Во 13-минути ќе играат во Големата Трка на PokerStars.Концептот е една од повеќето иновативни во новиот "one-stop-shop' коцкање арени кои се проголта онлајн покер соби како Sarlacc.Покер играчи се на целниот пазар.Победникот зема $3k пакет на PokerStars Фестивал Марбела.Таму, вие може да победи на Платина Помине $25k Играчот No-Limit Hold ' em Првенство во вредност од $30k.Ако го пропуштите на таа награда, но заврши во горниот места, PokerStars наградува со BetStars облози.Иновативни пресврт доаѓа со врвот ITM finishers произволно распределени на џи-џи во Cheltenham Злато Чаша со првите три минатото пост заработка ќе BetStars награди и $3k Marbella пакет.Брилијантен.Постојат само два проблеми.Јас не се коцка надвор од покер, па ако јас не победи BetStars пакет (како што го направив минатата година), тогаш тоа е како корисно како еден врабец во falconry конкуренција.И јас сум заглавен во овој автомобил, чекање за мојот пријател за да завршите со јадењето неговата вегетаријанска храна, кари, тогаш подигање на неговиот мачка, пред тој да може да ми даде лифт дом поради снегот на пруги значи дека не постојат возови.Но, во вистината, јас го направив мојот ум не да се игра порано.Како Дејв Gahan користи за да пеат додека shagging микрофонот: Тоа е прашање на време.Тоа е Прашање на Време отворањето salvo отказ од Gahan уста кога преживување дека 1986 хит оди малку нешто како ова: јас имам да дојде до вас во прв план.Пред тие да се направи.Тоа е само прашање на време.Пред да ги стават своите раце на вас.И да се направи што само како на одмор.Имам да дојде до вас во прв план.Тоа е само прашање на време.На PokerStars вработени сум дели хелиум балони со љубов покер.Сепак, PokerStars е само една планета во Сончевиот Систем наречена Ѕвезди Група.Оваа коцкање monolith не е Toms обувки.Да, тие имаат за филантропија рака, но примарна цел е да се направи колку пари е можно.Резба на пита ќе PokerStars сакаат да имаат покер играчи или спортски bettors и казино играчи.Официјалниот пристап би – сите три, ве молиме.Сепак, доколку целта е да се направи најмногу пари, а потоа тоа го прави смисла да се избере punter кој не е заглавен во Fiat 500 во недела вечер обидува да ја заврши својата работа slotastic казино најновите бонус кодот. PokerStars не може да се добие овие луѓе во прв план.Вилијам Хил, SkyBet, Ladbrokes – тие се веќе поставени на своите раце на овие камења.Тие треба да цик кога овие компании изгубена.Тие треба да се претвори нивните големата онлајн покер играч база во луд себе си спортско обложување и коцкање фанови, и ова е причината зошто на Голема Трка е толку голем настан.Причина јас не сум играње е долу на време.Настанот започна во 17:00 (GMT).Не знам колку тркачи игра ќе привлече, но ајде да се каже дека тоа е пристоен број.Сега ајде да се замисли еден типичен punter како мене носивост до една табела.Тоа ќе биде како вртење во оргија, и со нарачување рака работа.Тоа нема да се намали.Јас сум случува да мора да игра повеќе.Јас ќе се вчита до бројни различни турнири.Јас сум само се зголеми веројатноста дека јас сум играње кога бувови започнете со потсмев-hooting.Јас сум нагоре во 6:30 am секое утро, и ми се врати дома од мојот Ернест Хемингвеј jaunt околу Кардиф најдобрите продавници за кафе, во 6 часот.Јас се игра со ќерка ми за два часа, ја однесе во кревет, а потоа поминете неколку часа со мојата сопруга пред да удри вреќа.Имам 17-годишниот дека често добива загубени во оваа бурните распоред.Тогаш на викендот ќе пристигне.Што треба да правам со моето време?Треба да се трошат со моето семејство, или седи во предниот дел на мојот компјутер игра онлајн покер за 8-14 часа?Јас не можам да justifiably игра турнир во покер.Тоа е не-стартер.Но, јас може да (не) се трошат пократко време со залог на Cheltenham Злато Чаша или стави tenner на мојот неделен акумулаторот.И ова е причината зошто Спин & Оди и други покер игри дизајниран да последно време тоа зема вашиот прст за да се пробие на еколошки тоалетна хартија смисла.И ова е причината зошто јас сум веројатно повеќето непрофитабилни онлајн покер клиент што PokerStars е, но со некои такт маркетинг како Голема Трка, тие имаат подобра шанса да привлече мене во BetStars или на PokerStars Казино.Онлајн покер турнир?Имаше време кога јас сакав играта.Само тоа го создаде глуви ефект.Јас никогаш не слушнале екс-сопруга пеење Дејв Gahan пророчки зборови.Тоа е прашање на време – пред да заврши во развод судови.Јас нема да се прави истата грешка двапати.Жал ми е, Голема Трка, не вечерва.Откако сум го завршил ова, јас треба да се направи снешко со моето мало девојче.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre tournois покер париз elysee клуб.