вториот покривки слот Ragnarok мобилен

Во Небраска, про-казино групација која е собирањето на потписи со цел да се трио на референдуми се пласира на претстојните ноември се претседателските гласањето се покажа дека тоа е сигурен успех.Според извештајот од локална телевизиска станица KMTV, да ги Задржи На Пари Во Небраска почна amassing имиња во есен после тврдејќи дека скоро 500 милиони долари остава државата секоја година поради неговите жители коцкање преку границата во соседните држави, како што се Ајова и Мисури вториот покривки слот ragnarok мобилен. "Мислам дека со текот на времето, луѓето го виделе тоа како ние се само давање далеку толку многу приходи и толку многу бизнис на околните држави, бидејќи тоа е буквално насекаде околу нас," Скот Lautenbaugh од Задржи Пари Во Небраска кажано KMTV.Поранешната Држава Небраска Сенаторот е дел од движење што сака гласачи да го одобри мерка за да вметнете некоја измена во државата е уставот за да се овозможи "сите форми на игри на среќа за да се спроведе со лиценциран horseracing" вториот рака на твин слот shelving. "Потоа, тука е следи законски предлог кој предвидува оданочување на приходите од неа, а потоа се друго што ќе се постави на регулаторно тело за тоа да се регулираат и да се одобри на казината," Lautenbaugh кажано KMTV.Ова би можело да биде трет пат дека Nebraskans се даде шанса да гласаат во корист на проширена не-племенски казино игри со претходното гласање мерки во 2004 и 2006 година случува долу на пораз.Со цел да се направи врз ноември гласање, да ги Задржи На Пари Во Небраска мора да има потписи од 5% од регистрираните гласачи во најмалку 38 на државната 93 земји од утре попладне и Lautenbaugh изјави дека тој е одредена група ќе имаат собрано на 117,000 бара имиња во времето вториот највисок рака во покер.

"Ние сме собирање потписи предаде тупаница со сите настани се случува," Lautenbaugh изјави Omaha Светот-Хералд весник.На Winnebago Племето На Небраска има управувани од Winna Вегас Казино во Слоан, Ајова, од 1992 година и успешно поминување на референдуми во ноември може да го видите на федерално-ва племе отвори сличен објект во Atokad Падови во Јужна Sioux Градот, која беше купена од страна на неговиот Хо-Дел Инкорпорирани економски развој крило во 2013 година е osage казино во bartlesville отвори. Групата, кои се наведени како спонзор на Задржи Пари Во Небраска иницијативи заедно simulcast оператор Omaha Излагања И Трки и Коњаници е Добротворна И Заштитни Здружение, исто така, ќе бидат во можност да конкурираат за право да се кандидира еквивалент места на песни во Линколн, Omaha, Големиот Остров, Хестингс и Колумбо.

"Важна работа за многу луѓе е да се задржи на пари во Небраска," Lautenbaugh изјави Omaha Светот-Хералд весник е опции тргување како коцкање. "Ако можеме да зачувате некоја индустрија, како значаен како horseracing, па било да е тоа." е опции тргување коцкање reddit.