каде е жолти тули казино

На Кинески островот Макао – единственото место на земјата каде што јавните коцкање е дозволено, и навидум само коцкање надлежност возење на капитал пазарот во текот на последните неколку месеци – продолжува да се покаже фантастичен раст.Аналитичарите веруваат јануари ќе биде рекорд месец за игри приходи на островот, како Кинеската Нова Година возеше поголем сообраќај на островот казина.Со оглед на тоа дека Macau е коцкање пазарот веќе е околу пет пати поголема од онаа на Лас Вегас, и двојно-цифрен раст е повторно проектирани за 2012 година, оваа вест понатаму покажува важноста на Macau на коцкање индустрија во целина, а особено на акции на своите шест овластените оператори.Оди напред, се чини веројатно нема – или дури и невозможно – дека на островот може да се дуплираат својата неодамнешна стапка на раст (на 42% од година-over-година, се зголеми во казино победи во 2011 година е проектиран да се забави на повеќе разумни 12-20% во 2012).Но, како бизнис со рок на достасување, новите текови на профитабилноста ќе се појават.Островот е акцент на високо-удели ВИП клиенти ќе се намали, како средната класа Азијците се додаваат на клиентот се меша каде е жолти тули казино. 90% од островот приходи се движи од baccarat, и како нови казина (како што се Песок Cotai проектот доаѓаат онлајн ова лето) се зголеми конкуренцијата, оператори природно ќе се прошири во други, пониски-маргина игри како што се блекџек, рулет, и слот машини.Не-игри на приходи на островот претставува само 11% од вкупните приходи, што значи хотел и казино оператори треба да имаат способност да растат, храна, пијалоци, и продажбата на мало, особено акцент на високо-удели – и високи победи – клиенти се намалува оди напред.Континуираниот силен раст на копното, bodes и за островот, кој изгледа собата за години на раст, ако не во последните нивоа.Инвеститорите во потрага за изложеност на Макао имаат богатство на можности, од шест овластени казино оператори да junket оператори, кои им се овозможи на купувачите – и кредит – за островот VIP соби.Подолу се моите три омилени сток веднаш се за инвеститори бараат да се коцка на Макао: Дин Игри (НАС: ДИН) и Дин Макао (HK: 1128) Дин поседува Дин и Бис својства во Лас Вегас, и својства под исти наслови во Макао.На Макао подружница е директно наведени на Хонг Конг берза, иако НИ се наведени матична компанија се уште поседува некои 72% од Дин Macau е извонредни акции.Во знак на само како критична Macau е за среќата на казино сопственици, Дин Macau пазарната капитализација – пазарната вредност на сите извонредни акции – на Хонг Конг берза е $14.1 милијарди ДОЛАРИ.Дин Игри пазарот капа на NASDAQ е $14.9 милијарди ДОЛАРИ.Дин Игри е удел во Дин Macau вреди, на сегашното ниво, над $10 милијарди, повеќе од две третини од вкупната вредност доделени на претпријатието од страна на пазарот.Акцијата беше хит претходно овој месец по тужба поднесена од страна на Kazuo Okada, компанијата е најголемиот акционер (улога тој претпоставува по основач Стив Wynn и неговата поранешна сопруга Elaine заврши нивниот развод во 2009 година). Okada бил вознемируван од неговата неспособност за пристап до евиденциите на компанијата, а особено на $135 милиони донација на компанијата направени на Универзитетот во Макао.Една недела подоцна, Okada номиниран четири нови членови на одборот, ескалацијата на напнатост.Акциите падна за 5% на почетна вести, но вели исклучување на одборот се борат и едноставно да ги продолжи своите работи-up од декември падови, затворање петок на $119.07, до речиси 8% од почетокот на годината.Како Лас Вегас Рекорд-Списанието истакна, одборот драма имаше одгласите на Дин е излезот од Мираж Казина во 2000 година каде е отстранување на отпадот во казино heist. Дека излезот е предвидено Дин капитал да се купи Пустината Ин, и на крајот се изгради Дин Игри.Номура Хартии од вредност аналитичар Хари Кертис, изјави хартија случувања може, на долг рок, "се позитивни за Дин акционери" и текот на последните две недели, на пазарот се согласи.Во меѓувреме, двете акции се појави да имаат цврст раст.Лас Вегас коцкање приходи и vistor сообраќај се подобрување, што значи дека на пазарот е $4.8 милијарди вреднување на Дин и Бис својства на Лента може да биде малку ниско.Дин Macau понуди пониска цена за заработка сооднос (околу 15, во споредба со родителите 27), но постојат некои краткорочни прашања во врска Дин Macau е способност да се држат за удел на пазарот како нов Песок Cotai проект се отвора и Дин свој Cotai проектот е години од денот на завршувањето, според нејзините последни 10-П преземете казино индијана џонс: крадците превод индонезија. За НАС инвеститорите, тежина (и валутен ризик) вклучени во сопственик Дин Macau директно на Хонг Конг берза може да доведе до побезбедно, повеќе насочуваат Дин Игри НАС листата.Повеќе агресивни инвеститори во потрага за чиста Macau игра може да го прифати (обично) високо комисии и повисок ризик поврзан со Дин Macau акции.Двете акции се испарливи моментумот игра, и се движат поголем, и со вести од Макао цврсто позитивни за последните неколку месеци, секој заслужува, барем на краток рок флаер.Азија Забава и Ресурси (НАС: AERL) AERL е absurdly се евтини, со која било мерка, особено нејзините заостанува цена-да-заработувачка, која се наоѓа под 3 во петок е во близина на $5.79 преземете казино индијана џонс: крадците под индо. За разлика од другите Macau игра, тоа е всушност во застој надвор во текот на последните неколку месеци, но се приближува кон долгорочна поддршка на околу $5.50/share, која ќе го направи за одличен влезна точка за долгорочни инвеститори.Она што е чување на капакот на AERL е вреднуване е јасно стравот од измама на компанија, која е толку далеку неправедно – поврзани со Кинески обратно спојувања, многу од кои предизвикаа огромни загуби за продажба на мало инвеститори и тужби против самите компании. (Четврток е нападот на канцелариите на Бенџамин Wey, еден од практикуваат водечките промотори, беше еден од првите закон за спроведување на активности во секторот.) Во одговор, Лам Човек Pou, компанијата е претседател, изјави Ројтерс во јули, "(E)verything е јасна и транспарентна...Нашите билансот на состојба е вистински, нашите бројки може да биде потврдена од казино сопственици." Компанијата чип промет – во суштина, вкупниот износ на влог од страна на своите клиенти им овозможува на ревизори, да ги споредиме сопствените извештаи против оние на неговото казино партнери: глобални оператори Лас Вегас Песоци и Галакси Забава.Како такви, можноста за измама или незаконски приходи и профит додаток ќе изгледа помал во AERL од било кое друго слично на тоа создадени Кинески компании.Другиот проблем со кои се соочува акциите е релативно нетранспарентно (некои може да се каже "сивата") природата на junket бизнис.Ројтерс објави во 2010 година на индустријата е заеднички линкови за организираниот криминал, а подоцна таа година блогер Тимотеј Sykes напиша интересна takedown на акции.Како Ројтерс, Sykes истакна често таинствената природа на бизнисот, која постои во голем дел да се заобиколи Кинеската валута контроли и казино е неможноста да се соберат на коцкање долговите според Кинеските закони.На junket оператори се изложени на кредитен ризик во обидот да се соберат од нивните клиенти, и некои оператори се користат закани – и како Ројтерс парче истакна, директното насилство – да се соберат на нивните долгови.Додај во интензивна конкуренција на островот, а постојат реални ризици на акции кои, можеби, ќе го оправда своето ниско вреднување.Сепак, компанијата е добро работи; управување поседува значителен износ на акции, усогласување на своите интереси со оние на инвеститорите; и компанијата нуди солидна дивиденда потенцијал.Тоа исплатени 10-отсто полу-годишна дивиденда во септември, со ветување за покачување на платата за 2012 година преземете cassper nyovest кој френк казино. Оние плаќања е еднаква на 15% на компанијата е прилагодена приход за 2011 година преземете slots казино мо apk. Со оглед на тоа дека не-GAAP плати биле $1.50 по акција за првите девет месеци од 2011 година, инвеститорите може да се очекува во опсег од 30 центи по акција во дивиденди во 2012, давајќи силен 5.2% родот казино дилер работни места во лондон. AERL е со висок ризик акции, но на сегашното ниво, тоа е јасно, исто така, високо-награда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.