апликацијата покер En Ligne Entre Amis

На инаугуративната SBC Обложување на Фудбалски Конференцијата и Награди клоци исклучување на четврток, Мај 8, еден ден настан покриен од страна на Андреј McCarron, SBC е нов генерален Директор.Место на одржување на Chelsea ВО странска валута е Stamford Bridge во Fulham ќе биде домаќин на голем број на говорници покривање на промени за рекламирање прописи пост точка на потрошувачката на лиценцирање, на најновите случувања во профитира од тренд, натпревар одредување скандали во Италија и маркетинг можности од емитува рекламирање на филијалата партнери.По денот на седниците, кратка доделување и SBC социјална ќе започне во 19:00 и завршува со последниот човек стои.За оние кои сакаат да го посетуваат само Награди & социјална, контактирајте [email protected] за повеќе информации.Андреј McCarron, генерален Директор, Спортски Обложувања Заедница кажано CalvinAyre.com: "еден ден Обложување на Фудбалски конференција е единствена можност да се истражуваат и да се дискутира на многу различни начини во кои фудбал и обложување се сечат и како два сектори може да имаат корист од еден на друг.Има исто така додава зачин на Обложување на Фудбалски Награди, што се одржа во близина Octoberfest Паб.Четири награди и многу pints на германски пиво и pretzels се за посегнување".Она што: SBC Обложување на Фудбалски Конференцијата и Награди Кога: Мај 8 Каде што: Лондон, велика БРИТАНИЈА се Регистрирате: Онлајн Јапонија Игри Конгрес (JgC) Ова е можност да се вклучат со ветувачки Јапонски коцкање пазарот право од самиот почеток.На Јапонија Игри Конгрес е образовна настан со цел да се донесе заедно Владата, индустриски лидери, локалните и меѓународните бизниси и други претставници за да дискутираат предложените Јапонски регулатива.Интегрирани Места во Јапонија може да значи 10 милијарди долари во приходи и ќе го промени коцкање индустрија релјеф во Азија Пацифик регионот апликацијата покер en ligne entre amis. Rory Credland, Акција е Постар Производител одговорен за доставување на Јапонија Игри Конгрес рече, "Ние сме среќни да објавиме дека Јапонија е Дом на Претставници имаат само го потврдија присуството.Такеши Iwaya, Главен Секретар на МО GIREN, Koichi Hagiuda и Sakihito Ozawa, Членови на претставничкиот Дом ќе бидат вклучени во воведниот панел дискусија на 10am на четврток 15 Мај.Оваа вест претставува голем учество на настан од про-казино лидери како Јапонија изгледа за да се обезбеди иднина прогресија и одржливост на пазарот." Она што се: Јапонија Игри Конгрес (JgC) Кога: Мај 14-16 Каде што: Токио, Јапонија се Регистрирате: Онлајн mGaming & mPayments Самити Истражувањата покажуваат дека мобилните сметки за 40% на мобилни обложување компании приходи и овој број се зголемува.Онлајн коцкање оператори кои сакаат да се успее во денешниот пазар мора да совладате мобилни коцкање канал или на друго место тие ќе се остави зад себе.На mGaming Самитот е еднодневна конференција посветена на мобилни игри на секторот и работи заедно со тоа е mPayments Самитот посветен на мобилен плаќање, даватели на услуги.Во текот на денот експерти во мобилни и мобилни плаќања ќе разговараат за технологија, иновации, притисни известувања, социјална, плаќање екосистем, услуги на клиентите, игра дизајн и повеќе.Трејси Даниел на iGaming Бизнис кажано CalvinAyre.com, "Мобилен не е веќе производ, тоа е канал и е клучен за секој оддел во секој бизнис.Успехот за секој оператор, добавувач или филијалата бара нови напори и нов изглед во однос на мобилен.На mGaming Самитот ќе се обезбеди најдобрите говорници, сесии и вмрежување која ќе им помогне на делегатите да се развие солидна приходи преку целиот спектар на мобилни коцкање решенија".Џарвис Тод, Управниот Директор на Светска Telemedia Ltd додаде, "Како што ние го напушти традиционалните "онлајн светот" и внесете возраст кога "мобилен конективност" е доминантна – плаќање услуги со шефот на проектот во мобилни / телефонија имаат прекрасна можност да се земе сектор од страна на невреме.Никогаш пред тоа е партнерство меѓу Telemedia и iGaming се толку релевантни како што се обединат индустријата дека е развој на моќни плаќање машини и индустрија, која може да обезбеди супер ракета наполнета гориво за енергија нив!" Она што: mGaming & mPayments Самити, Кога: Мај 15, Каде што: Лондон, велика БРИТАНИЈА се Регистрирате: Онлајн G2E Азија G2E Азија е премиер Азија коцкање трговија настан и мора да ја посетуваат за компаниите кои работат во рамките на или кои сакаат да работат во рамките на Азиските игри на пазарот.Настанот е експо подот е домаќин на иновативни Азија се соочува производи и конференцијата сесии покрие сè од најновите трендови, прописи, јурисдикции и технологија на маркетинг стратегии.Ново оваа година да G2E Азија е iGaming Самитот, на целиот ден на сесии посветени на онлајн коцкање сектор и ко-организирана од страна на нашите пријатели во Азија Коцкање Кратко.Мајк Џонсон, Индустрија, Заменик Претседател на Полињата за Изложби се дели со CalvinAyre.com, "Како UFI заверена настан, кој претставува златен стандард во Tradeshow бизнис, G2E Азија претставува најголемите и најпрестижните годишен собир на Азиските игри индустрија.Тоа е оној период од годината кога лидери од сите постојните и новите пазари доаѓаат заедно за да се поврзат, да научат, и водење бизнис".Она што: G2E Азија Кога: Мај 20-22 Каде што: Macau се Регистрирате: Онлајн Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre четирите ветрови казино нови бивол морски бафет.