слот заедно Microstrip Patch антена

DraftKings' спортско обложување се справи со Њу Хемпшир Лотарија доби одобрување од страна на државата е Извршен Совет.Гувернерот Крис Sununu потпишан законодавство во јули 2019 овластувањето на Њу Хемпшир Лотарија да се спроведе спортско обложување, дозволувајќи им на многу 10 физичка sportsbook локации, заедно со мобилен спортски обложувања слот заедно microstrip patch антена. DraftKings беше избран за договор по конкурентни понуди процес.Преку договорот, Њу Хемпшир Лотарија ќе добијат 50% од игри на приходите од спортско обложување продажба, со мобилен спортско обложување се очекува да започне во јануари 2020 година слот count не се најде мото g. Њу Хемпшир спортски обложувања законодавство им овозможува на индивидуалните заедници да гласа за тоа дали да се дозволи продажба на мало спортски обложувања локации во своите области.Градовите Берлин, Claremont, Френклин, Laconia, Манчестер и Somersworth имаат сите гласаа во корист на sportsbook локации досега.Мет Kalish, Главен Приходи Директор и Ко-основач на DraftKings, рече: "Ние со нетрпение очекуваме да соработува и понатаму со Њу Хемпшир Лотарија да се донесе DraftKings искуство да спортски фанови во Гранит Држава."Нашата најдобра во класата мобилни sportsbook и неколку малопродажни локации низ државата се сигурни да се биде хит со сите видови на клиенти, како legalised спортски обложувања продолжува да се прошири низ целата земја." казино берн есен und spielen.